Nintendo Switch jest już ze mną przeszło dwa miesiące i niedawno mogliście zapoznać się z jego recenzją w formie wideo. Mało skromnym zdaniem napiszę, że wyszła całkiem dobrze, więc jeśli ktoś jeszcze nie widział, to zachęcam do nadrobienia zaległości. Switch przyjechał do mnie w tak zwanym niebiesko-czerwonym kolorze i podstawowym zestawie, a ja przez ten czas wyposażyłem się w kilka gier i dokupiłem niektóre akcesoria. Tutaj dowiecie się, jakie akcesoria do Nintendo Switch są według mnie najpotrzebniejsze i które warto kupić od razu po zakupie konsoli.

Switch jest już ponad rok w sprzedaży (przypomnę, że miał swoją premierę na początku marca 2017 roku), więc to odpowiednio długi czas, by producenci pokazali przeróżne akcesoria i gadżety, które są stworzone z myślą o tej konsoli. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że takich dodatków jest więcej niż samych gier. Są zarówno te licencjonowane przez Nintendo, ale też te wymyślone przez innych producentów, więc krótko mówiąc, można przebierać i wybierać, a na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ale właśnie żeby trochę ułatwić wam zadanie, postanowiłem stworzyć listę akcesoriów, które moim subiektywnym zadaniem trzeba od razu kupić „na start”, ale od razu zaznaczę, że są to akcesoria, z którymi sam miałem styczność lub ewentualnie przestudiowałem pół internetu, opierając się na opiniach innych użytkowników i własnym doświadczeniu, by znaleźć te najlepsze. Propozycje akcesoriów, o których tutaj przeczytacie są czysto niekomercyjne, co oznacza, że nikt za to nie zapłacił, by jego produkt znalazł się w tekście. Ja ze swojej strony dorzuciłem tylko bezpośrednie odnośniki do aktualnych cen.

Nintendo Switch – najlepsze i najciekawsze akcesoria z Chin

2Etui typu „wsuwka”

Etui Stealth do Nintendo Switch
Etui Stealth do Nintendo Switch / fot. ebay

Switch to przede wszystkim konsola przenośna, którą zabieramy ze sobą wszędzie tam gdzie tylko się da i właśnie przez to jest narażona na pewne, niespodziewane wypadki. Druga sprawa jest taka, że z tej konsoli korzystają też dzieci, a nigdy nie wiadomo, kiedy takie dziecko postanowi sprawdzić jak Switch radzi sobie w starciu z podłogą. Dlatego etui, nawet najprostsze jest po prostu obowiązkowe. I ja postanowiłem wybrać dwa – etui na samą konsolę z kontrolerami i kilkoma grami oraz etui podróżne, które pomieści nie tylko konsolę, ale też wszystkie kable, stację dokującą i inne akcesoria.

Etui zamykanych na suwak czy zwykłych tak zwanych „wsuwek” jest cała masa, ale ja z czystym sumieniem mogę polecić wam dwa modele. Jedno z nich to cebulowa oferta z brytyjskiego ebay’a, a drugie to etui, które już prawie kupiłem, ale trafiłem na wspomnianą przed chwilą cebulę. Za etui Stealth, które do dzisiaj chroni moją konsolę dałem niecałe 30 złotych z wysyłką do Polski. I mimo tego, że w rzeczywistości różni się nieco od stanu na zdjęciach, to kupiłbym je jeszcze raz. Etui jest sztywne, w miarę twarde i nie śmierdzi „chińszczyzną” jak to bywa w przypadku tanich produktów.

Drugie etui jest z firmy Big Ben i dokładnie jest oznaczone numerem BB9128. Jest jeszcze twardsze i odporniejsze, licencjonowane przez Nintendo, a do zestawu dołączone są specjalne pojemniki na karty z grami. Ceny zaczynają się od 79 złotych, ale przeważnie trzeba za nie dać 99 złotych, tym bardziej jeśli zamiast czarnego chcemy kupić etui z motywem Mario czy Zeldy.

Etui Big Ben BB1928 do Nintendo Switch
Etui Big Ben BB1928 do Nintendo Switch / fot. producent