Nintendo Switch jest już ze mną przeszło dwa miesiące i niedawno mogliście zapoznać się z jego recenzją w formie wideo. Mało skromnym zdaniem napiszę, że wyszła całkiem dobrze, więc jeśli ktoś jeszcze nie widział, to zachęcam do nadrobienia zaległości. Switch przyjechał do mnie w tak zwanym niebiesko-czerwonym kolorze i podstawowym zestawie, a ja przez ten czas wyposażyłem się w kilka gier i dokupiłem niektóre akcesoria. Tutaj dowiecie się, jakie akcesoria do Nintendo Switch są według mnie najpotrzebniejsze i które warto kupić od razu po zakupie konsoli.

Switch jest już ponad rok w sprzedaży (przypomnę, że miał swoją premierę na początku marca 2017 roku), więc to odpowiednio długi czas, by producenci pokazali przeróżne akcesoria i gadżety, które są stworzone z myślą o tej konsoli. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że takich dodatków jest więcej niż samych gier. Są zarówno te licencjonowane przez Nintendo, ale też te wymyślone przez innych producentów, więc krótko mówiąc, można przebierać i wybierać, a na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ale właśnie żeby trochę ułatwić wam zadanie, postanowiłem stworzyć listę akcesoriów, które moim subiektywnym zadaniem trzeba od razu kupić „na start”, ale od razu zaznaczę, że są to akcesoria, z którymi sam miałem styczność lub ewentualnie przestudiowałem pół internetu, opierając się na opiniach innych użytkowników i własnym doświadczeniu, by znaleźć te najlepsze. Propozycje akcesoriów, o których tutaj przeczytacie są czysto niekomercyjne, co oznacza, że nikt za to nie zapłacił, by jego produkt znalazł się w tekście. Ja ze swojej strony dorzuciłem tylko bezpośrednie odnośniki do aktualnych cen.

Nintendo Switch – najlepsze i najciekawsze akcesoria z Chin

3Etui podróżne na Nintendo Switch i akcesoria

Etui podróżne Big Ben NNS60
Etui podróżne Big Ben NNS60 / fot. producent

Etui, które trafnie pasuje do „podróżnego” zakłada, że w środku oprócz konsoli zmieścimy też stacje dokującą, przewody, zasilacz i inne akcesoria, w postaci np. Pro Controllera czy drugiego „pieska” z Joy-Conami. Mnie osobiście takie nie jest potrzebne, bo jeśli zabieram ze sobą konsolę to samą z już włożonymi kontrolerami, ale wiem, że jest sporo osób, które targają wszystko. I w związku z tym znalazłem dwa godne produkty.

Jeden jest w formie „kuferka” i z tej samej firmy co to małe etui, o którym pisałem wyżej – Big Ben NNS60. Jest sztywne i pojemne, bo zmieścimy do niego cały zestaw Switcha i dodatkowy kontroler, a do tego dostaniemy jeszcze pudełeczka na karty z grami i karty pamięci. Cena zaczyna się od 159 złotych.

Takie etui jak wyżej sprawdza się też w sytuacji, gdy chcemy przechować konsolę ze wszystkimi szpargałami w domu w jakiś kontrolowany sposób. Często jest tak, że konsola leży gdzieś na biurku, kontroler poniewiera się w szufladzie, kartridże z grami mamy w portfelu, a tutaj, dzięki takiej „skrzyni” wszystko będzie w jednym miejscu.