Odkąd pamiętam to smartbandy od Xiaomi zawsze wzbudzały we mnie większe zainteresowanie niż inne tego typu, nawet sporo droższe konstrukcje. Pewnie dlatego, że Mi Bandy były relatywnie tanie i oferowały całkiem sporo funkcji jak na swoją cenę. Miałem u siebie chyba wszystkie opaski, a Xiaomi Mi Band 2 używam do dzisiaj, co prawda sporadycznie, ale używam i dobrze, że ją mam. Wiem też, że kupię Mi Band 3, mimo tego, że ta opaska nie miała swojej premiery. Ale, cierpliwości. 

Premiera Xiaomi Mi Band 3 zbliża się wielkimi krokami i wiemy to już przynajmniej od kilku tygodni. I powiem Wam tak szczerze, że jeszcze nigdy nie czekałem na smartbanda od Xiaomi tak bardzo jak teraz, a zainteresowanie jest równie mocne co premiera Xiaomi Mi 7. Mi Band 2 jest ze mną niemal od samej premiery i jest idealnym, takim trochę „outdoorowym” zamiennikiem Huawei Watch’a, którego używam na co dzień. Opaska sprawdziła się idealnie na kajakach nad Pilicą czy kilkudniowym wypadzie do Lwowa, gdzie było -20 stopni. A skoro Dwójka wytrzymała to z Mi Band 3 powinno być podobnie.

No właśnie, jestem niemal pewny, że to co widać na ręce Pana Lei Jun to kolejna generacja opaski od Xiaomi. Dyrektor generalny firmy został przyłapany z nią na premierze gamingowego smartfonu Black Shark. Dlaczego uważam, że to Mi Band 3? Sprawa jest bardzo prosta. Po pierwsze, wygląd samej opaski potwierdza to o czym spekulowano do tej pory. Widać, że opaska jest podoba do Mi Banda 2, ale zrezygnowano w niej z „kapsułkowej” budowy i obudowa została zintegrowana z paskiem. Po drugie, opaska zdaje się być ciut większa co znowu potwierdza informacje o tym, że nowy Mi Band ma mieć większy ekran. Po trzecie, kto jak nie CEO firmy miałby ją nosić i testować jeszcze przed premierą? Przecież nie założyłby na tak ważne wydarzenie opaski innej firmy.

Lei Jun z opaską Xiaomi Mi Band 3 / fot. mydrivers

Data premiery Mi Band 3 nie jest jeszcze znana. Patrząc jednak na to, że Mi Band 2 zadebiutował na początku czerwca, można przypuszczać, że premiera kolejnej generacji na pewno pojawi się przed wakacjami. Nowy smartband ma mieć ekran OLED, ale ja gdzieś tam liczę na NFC (bo o GPS w tej cenie raczej można zapomnieć).

źrodło: mydrivers