Firma HMD Global zaprezentowała swoje nowe smartfony podczas targów MWC 2018. Wśród nowości pojawiły się Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco, a także odświeżona Nokia 6.1 (2018). Bardzo wiele osób dopytuje, kiedy będzie można zakupić te telefony w Polsce i kiedy trafią do „sieciówek”. Postaram się zebrać informacje na ten temat w tym wpisie.

Na początku kwietnia nowe smartfony Nokia pojawiły się w Indiach. Początkowo Nokię 7 Plus można było kupić tylko poprzez indyjskiego Amazonu, a Nokię 8 Sirocco za pośrednictwem Flipkart. Poza tymi sklepami internetowymi urządzenia są dostępne w Nokia Shop, a także w sklepach detalicznych offline w całych Indiach. Ceny w przeliczeniu na dolary to przykładowo dla smartfonu Nokia 7 Plus – 392 dolarów, a dla modelu Sirocco – około 753 dolarów.

Nokia 8 Sirocco / fot. Nokia

W Polsce na chwilę obecną nowe modele można dostać w oficjalnym sklepie producenta na Allegro. Skończyła się właśnie przedsprzedaż i wysyłki są realizowane na bieżąco. Ceny dla nowych modeli to odpowiednio: 1199 złotych za model Nokia 6.1 (2018), 1699 złotych w przypadku Nokii 7 Plus i 3249 złotych za najbardziej prestiżową Nokię 8 Sirocco.

Jeśli chodzi o sklepy sieciowe i możliwość zakupu nowych modeli „od ręki” sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Przypuszczalnie nowe modele powinny pojawić się w sieciach takich jak Media Markt, Saturn, Media Expert czy RTV EURO AGD, już w maju. Nie wiadomo jednak czy w praktyce będziemy mogli każdy z tych modeli dotknąć i zobaczyć.

Nokia 7 Plus w Media Expert / fot. Media Expert

Przykładowo, Media Expert wstawił na swoim sklepie online ofertę sprzedaży smartfonów Nokia 7 Plus, Nokia 8 Scirocco oraz Nokia 6.1 (2018) jednak z dodaną adnotacją, że czas realizacji zamówienia wynosi 10-20 dni lub 20-30 dni w zależności od modelu. Mało zachęcająca oferta zestawiając ją z natychmiastową wysyłką oficjalnego sklepu Nokia.

Miejmy nadzieję, że w połowie maja będzie można ujrzeć już nowe smartfony Nokia na półkach sklepowych i sprawdzić co tak naprawdę potrafią, bo zapowiadają się naprawdę dobrze.

na głównym zdjęciu: Nokia 7 Plus
źródło: Allegro, Media Expert