Jak już zapewne zdążyliście zauważyć, w sieci ostatnio jest bardzo głośno o tajemniczej opasce, którą zauważono na nadgarstku dyrektora firmy Xiaomi, szanownego Pana Lei Juna. Wychodząc naprzeciw spekulacjom Xiaomi wydało niedawno oficjalną zapowiedź nowej opaski Xiaomi Mi Band 3. Oficjalnie nie wiadomo nic na temat specyfikacji, ale sporo można wywnioskować z dotychczasowych informacji.

Na chwilę obecną jesteśmy niemal pewni, że opaska na nadgarstku Lei Juna podczas premiery Xiaomi Black Shark to nic innego tylko Mi Band 3. Przybliżone zdjęcia pokrywają się z krążącą ostatnio w sieci grafiką przedstawiającą zarys przyszłego modelu. Ponadto niedawno zaczęły wyciekać również zrzuty ekranu z aplikacji towarzyszącej Mi Band 3.

Z zebranych informacji wynika, że urządzenie będzie bardzo podobne do poprzednika. Nie spodziewałbym się tutaj wielkich rewolucji jeśli chodzi o aspekt wizualny. Zmiany natomiast są i to niemałe. Mi Band 3 ma być pozbawiony przycisku, dzięki czemu prawdopodobnie doczeka się dotykowego ekranu, a także będzie obsługiwał gesty, takie jak dłuższe wciśnięcie, przesuwanie góra dół i tak dalej. Ma to zwiększyć funkcjonalność i intuicyjność obsługi urządzenia. Spekuluje się również o wprowadzeniu w Mi Band 3 modułu NFC do płatności zbliżeniowych, tak jak to zrobiono w nowych smartwatchach Amazfit.

Xiaomi Mi Band 3 / fot. Mi (Twitter)

Poza tym, o czym już wspomniałem, nie spodziewamy się żadnych wodotrysków. Mi Band 3 podobnie jak Mi Band 2 zostanie zapewne wyposażony we wszelkiej maści krokomierze, czujniki tętna, monitory snu czy wodoszczelność w klasie IP67.

Na chwilę obecną nie posiadamy jeszcze informacji odnośnie daty premiery, ale biorąc pod uwagę, że Mi Band 2 miał swoją premierę 7 czerwca 2016 roku, to premiera jest blisko. Chińskie media bardzo mocno spekulują, że Xiaomi Mi Band 3 zostanie zaprezentowany oficjalnie już w maju.

źródło: Twitter, GizmoChina