Xiaomi Mi TV Box 4K to takie małe i sprytne urządzenie, które z niemal każdego telewizora jest w stanie zrobić Smart TV. Mój egzemplarz dopiero do mnie jedzie, bo w końcu udało mi się trafić na cebulową promocję i zakładając najbardziej optymistyczny scenariusz, może przyjedzie do mnie w połowie maja. I jak się okazuje, dobrze, że Mi TV Box zamówiłem go teraz, bo właśnie otrzymał aktualizację do Androida 8.0 Oreo. 

Jak dobrze pamiętam, Xiaomi Mi TV Box, który jest też określany jako Mi TV Box 4K zadebiutował z Androidem TV w wersji 6.0, czyli Marshmallow i mimo tego, że było to niemal dwa lata temu, nadal przez wielu akurat ten model jest uznawany za najlepszy. A przypomnę, że już pojawiły się kolejne wersje Mi TV Box 4 i Mi TV Box 4c, które mnie osobiście nie zachwyciły. Mało tego, są wyraźnie słabiej dostępne w sklepach i mniej popularne. Ja przystawkę kupiłem z dwóch powodów, ale zajęło mi to trochę czasu, bo polowałem na dobrą okazję. Po pierwsze, „od zawsze” chciałem mieć to urządzenie, a po drugie, musiałem w sumie je kupić żeby można było swobodnie korzystać z telewizora Xiaomi Mi TV 4A, który przyjechał do mnie z chińskim Androidem.

Wracając do samej aktualizacji, można by napisać – w końcu! Posiadacze przystawki TV musieli długo czekać na aktualizację, tym bardziej, że wersja z Nougatem została całkowicie pominięta i nigdy nie trafiła do Mi TV Box’a. W pierwszej kolejności o aktualizacji do Androida 8.0 Oreo poinformował jeden z użytkowników Reddit’a, ale jak się okazało, nowa wersja podobno pojawiła się też w Polsce, czego potwierdzeniem może być poniższe zdjęcie. Takie zdjęcie otrzymałem od jednego użytkownika na Twitterze, po tym jak zapytałem czy ktoś już ma Oreo na Mi TV Box. Jak widać, aktualizacja waży ponad 424 MB, a w jej skład wchodzi także łatka dla Youtube TV.

Xiaomi Mi TV Box był ostatnio w kilku dobrych promocjach, a jeżeli ktoś nadal zastanawia się nad zakupem takiego gadżetu, to tutaj możecie znaleźć jego aktualną cenę. Jeżeli po przeliczeniu będzie w okolicach 200-230 złotych to oznacza, że można brać, bo cena jest dobra. Oczywiście biorąc pod uwagę chińskie sklepy, bo w oficjalnej polskiej dystrybucji trzeba zapłacić często dwa razy więcej.

Dzięki @kaziktomczyk za info!
źródło: RedditGizmochina