Huawei rozpoczął właśnie proces testowania wersji beta systemu Android 8.0 Oreo na niektórych ważniejszych smartfonach z 2015 i 2016 roku. To zaskakująca nowina ze względu na to, że modele te miały nigdy nie ujrzeć nowego Androida i na wieki pozostać z poprzednią wersją systemu. Producent jednak stanął na wysokości zadania i testuje te najważniejsze strategicznie modele pod kątem wydajności i spójności działania z nowym systemem. Które modele mogą dostać Oreo? 

Testy odbywają się przy udziale następujących smartfonów: Huawei P9, Huawei P9 Plus, Huawei Mate 8, Honor 8 i Honor 6X. Już teraz wiemy, że aktualizacja Androida Oreo z EMUI 8.0 zawiera kilka nowych funkcji, takich jak tryb picture-in-picture, automatyczne uzupełnianie danych, kategoryzację powiadomień czy dostosowanie ikon aplikacji do nakładki systemowej. Brzmi naprawdę mocno obiecująco. Niestety na ten moment skorzystać z tej opcji mogą tylko Ci, którzy biegle władają językiem chińskim, bo tylko w Chinach odbywają się testy beta.

Nie wiadomo jeszcze jaki będzie wynik końcowy i kiedy ujrzymy nową wersję systemu na tych smartfonach poza krajem, gdzie rozpoczęły się testy. Mówi się tylko o końcu czerwca, ale to nic pewnego. Nie mniej już teraz wiemy, które smartfony i przede wszystkim z jakim oznaczeniem są brane pod uwagę. Poniżej możecie sprawdzić czy wasz model ma szansę się załapać.

  • Huawei P9 i P9 Plus: EVA-AL00, EVA-AL10, EVA-CL00, EVA-TL00, EVA-DL00 i VIE-AL10
  • Huawei Mate 8: NXT-AL10, NXT-CL00, NXT-TL00
  • Honor 8: FRD-AL10, FRD-AL00 i FRD-DL00
  • Honor 6X: BLN-AL10, BLN-AL20, BLN-AL30, BLN-AL40, BLN-TL10 lub BLN-TL00

źródło: vmall przez GizmoChina