Mimo dość mocnej i wyraźnej sugestii w nazwie, Elephone produkuje nie tylko telefony, ale także inną elektronikę użytkową, taką jak chociażby smartbandy. Pomimo tego, że jest to mało znana firma na naszym rynku to z pewnością nie można powiedzieć, że nie ma w swoim portfolio ciekawych produktów. Zobaczcie opaskę Elephone Band 5. 

Lada chwila na stronie internetowej producenta możemy się spodziewać nowej opaski aktywności Elephone Band 5 (spotyka się też nazwę Elephone ELE Band 5). Urządzenie już teraz zbiera bardzo dobre opinie i prawdopodobnie nieźle namiesza na rynku urządzeń osobistych jak tylko ruszy oficjalna sprzedaż.

Z dotychczas zebranych informacji wynika, że Elephone Band 5 będzie w stanie monitorować tętno w ciągu całej doby i zapisywać dane w czasie rzeczywistym. Jest to genialne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie. Nie dość, że będą mogli w pełni kontrolować swoje tętno podczas wysiłku, to również w końcu pojawi się możliwość ustawienia wartości granicznych, przy których pojawi się ostrzeżenie.

Elephone Band 5 / fot. GearBest

Poza tym nie zabraknie oczywiście podstawowych funkcji takich jak chociażby licznik kalorii, funkcja sterowania aparatem fotograficznym (zdjęcie przy pomocy wstrząśnięcia nadgarstkiem), powiadomienia o wiadomościach, połączeniach i tak dalej. Zastosowana bateria ma również być ponadprzeciętna i zapewniać 10 dni bez konieczności ładowania. Przy funkcji monitorowania parametrów w czasie rzeczywistym to wręcz zaskakujący wynik.

Tak jak już wspomniałem wcześniej, Elephone Band 5 pojawi się wkrótce na oficjalnej stronie internetowej i wszystko wskazuje na to, że będzie duża promocja oferująca urządzenie za jedyne niecałe 10 dolarów! Też uważacie, że grzechem by było nie skorzystać?

Opaskę Elephone Band 5 można też znaleźć w ofercie sklepu GearBest.

źródło: Elephone, GearBest, Gizmochina