Niedawno wyciekły zdjęcia i częściowa specyfikacja nowego urządzenia firmy Samsung, które zostało ochrzczone przez internautów Samsungiem Galaxy S8 Lite. Ale mówi się też o nim Galaxy S9 Lite, mimo wyraźnego podobieństwa do flagowców z ubiegłego roku. Smartfon ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu. Według informacji udostępnionych na Twitterze, sprzedaż ma ruszyć na stronie JD.com już 21 maja i przez pewien czas smartfon ma być na wyłączność tylko tego jednego sklepu. 

Wiadomo, że Samsung Galaxy S8 Lite będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej i czarnej. Czerwona wersja u Samsunga pojawia się po raz pierwszy i wygląda naprawdę bardzo korzystnie. Zdjęcia wskazują na to, że młodszy brat wyglądem nie będzie się różnił niczym szczególnym od Galaxy S8 i Galaxy S8+, ale będzie od nich nieco mniejszy. Czytnik linii papilarnych ma zostać w tym samym niewygodnym miejscu obok aparatu, a tylny aparat ma mieć jeden obiektyw z 16-megapikselową matrycą. Z kolei przedni aparat ma mieć 8 megapikseli i szeroki kąt. Galaxy S8 Lite pojawi się z 5,8-calowym wyświetlaczem Infinity o rozdzielczości Full HD, a na jego pokładzie zagości Snapdragon 660, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Pamięć będzie można oczywiście rozbudować kartą pamięci microSD. Bateria nowego urządzenia ma mieć 3000 mAh.

Nie wiem w jakim stopniu te informacje się sprawdzą, ale uważam, że to byłby naprawdę dobry ruch ze strony Samsunga. Należy pamiętać, że kiedyś były takie urządzenia jak Galaxy S III mini, Galaxy S4 mini czy Galaxy S5 mini. Konkurencyjny Huawei też posiada wersje lite wszystkich swoich flagowców. Być może należałoby wrócić do dawnego zwyczaju. Przecież urządzenia z dopiskiem „Lite”, „Mini” czy „Neo” zawsze bardzo dobrze się sprzedawały i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Wszystko zależy jednak od ceny nowego urządzenia, która na ten moment nie jest nam jeszcze znana. Biorąc jednak pod uwagę specyfikację, smartfon musi być tańszy od Samsunga Galaxy S8.

źródło: Weibo