Każdy sprzęt powinniśmy dobierać tak, by jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania i potrzeby. W końcu nie kupimy kilkukilogramowego potwora z dwiema kartami graficznymi, jeżeli chcemy mieć bardzo mobilny sprzęt do typowo biurowej pracy. Dlatego też, jeśli ktoś szuka sprzętu, który waży minimalnie więcej niż kilo cukru, jest wystarczająco wydajny, by poradzić sobie z codziennymi, niewymagającymi zadaniami i ma działać pół dnia na baterii to jest promocja na Xiaomi Mi Notebook Air.

W pierwszej kolejności trzeba przypomnieć sobie czym jest Xiaomi Mi Notebook Air i dla jakich użytkowników został stworzony. Już po samej nazwie można się domyśleć, że to taka chińska odpowiedź na Macbooka Air od Apple, tyle tylko, że sporo tańsza i na Windowsie. Air w nazwie świadczy też o tym, że to cholernie lekki i poręczny laptop, a dane tylko to potwierdzają – waży raptem 1,07 kilograma i ma niecałe 1,3 mm grubości. Sprzęt ma bardzo minimalistyczny design, całą obudowę wykonaną z aluminium, a do tego podświetlaną klawiaturę i wyświetlacz o przekątnej 12,5 cala (Full HD).

Biorąc pod uwagę wydajność, nie ma co wymagać od procesora Intel Core m3-6Y30 tego, że uciągnie najnowsze Call of Duty na najwyższych detalach czy z wyrenderuje szybko kilkuminutowy film, ale mocy powinno wystarczyć do podstawowej pracy, co rozumiem przez edytowanie dokumentów, przeglądanie internetu czy tworzenie treści. Taki sprzęt sprawdzi się też podczas „pracy w biegu”, gdzie bierzemy ze sobą laptopa, włączamy go na chwilę, coś robimy, wyłączamy, przemieszczamy się, potem znowu włączy, wysyłamy kilka maili i tak jeszcze kilka razy w ciągu dnia. Według mnie Xiaomi Mi Notebook Air to urządzenie idealne dla blogera czy dziennikarza tech, którzy dużo pisze i chce, by sprzęt bez problemu przetrwał kilka konferencji w ciągu dnia.

Wracając do promocji, laptop Air od Xiaomi można przez kilka dni wyrwać w świetnej cenie i spokojnie zmieścić się w 1850 złotych z bezpieczną wysyłką. Ale żeby wszystko dokładnie wyjaśnić, zerknijcie na kilka podpunktów.

  • Xiaomi Mi Notebook Air jest w kolorze srebrnym 
  • Cena z wysyłką Priority Line wynosi dokładnie 501,23 dolara, czyli ok. 1832 złote
  • Wysyłka jest realizowana z magazynu w Hong Kongu (HK), a opcja Priority Line zmniejsza do minimum ryzyko doliczenia dodatkowych opłat
  • Laptop ma system Windows 10 Home w wersji chińskiej, ale wystarczy pobrać obraz systemu ze strony Microsoftu, utworzyć nośnik za pomocą narzędzia Media Creation Tool i zainstalować system po polsku. System automatycznie zostanie aktywowany, gdy podłączymy laptop do internetu. 
  • Nie, laptop nie obsługuje LTE B20 🙂
  • Laptop w promocyjnej cenie można kupić z tego linku

Dla zainteresowanych, podrzucam wam jeszcze recenzję od Majster Pirzu, który przetestował tego laptopa.

Aktualizacja:

Zaskakująco, Xiaomi Mi Notebook Air poszedł w dół. Teraz kosztuje 479,99 dolarów, a z wysyłką Priority Line wychodzi około 1741 złotych.

źródło: GearBest, Pepper