Mam kilka swoich ulubionych smartfonów i na mojej mocno subiektywnej liście, jeżeli ograniczyłbym ją do 10 modeli spokojnie znalazłaby się Motorola Moto Z2 Play. Wszystko przez to, że jest to całkiem przemyślany smartfon, który w dniu swojej premiery nie był przesadnie drogi i miał przewagę praktycznie nad każdym ze względu na moduły MotoMods. Mimo tego, że minął już prawie rok od oficjalnego debiutu nadal jest to smartfon do rozważenia, szczególnie w takiej cenie ja teraz. 

Są takie smartfony, których nie warto kupować zaraz po premierze i które nabierają nowego znaczenia dopiero po dłuższym czasie. Idealnym przykładem jest tutaj LG G6, który spadł z ceną o ponad połowę. W ostatnich miesiącach Motorola Moto Z2 Play też mocno potaniała, ale różnica jest taka, że smartfon zarówno wtedy, czyli w trakcie swojej przedsprzedaży, jak i teraz, gdy niemiecki Amazon obniżył cenę, jest bardzo atrakcyjnym kąskiem. Przypomnę, że smartfon zadebiutował w Polsce z metką, na której widniała kwota 1999 złotych, a w ramach przedsprzedaży dostawaliśmy moduł Incipio offGRID z dodatkową baterią. Teraz można zmieścić się w niemal o połowę niższej kwocie, a do tego dostać znacznie bardziej wartościowy gadżet.

Motorolę Moto Z2 Play można znaleźć na Amazon.de za 249 euro. Robiąc szybką kalkulację i biorąc pod uwagę wyrównanie ceny w związku z naliczeniem wyższego podatku VAT (w Niemczech jest 19%, a w Polsce 23%) to zamykamy się w cenie około 1110 złotych. Oczywiście wysyłka do Polski w tym przypadku jest bezpłatna, ale to nie koniec niespodzianek. Do smartfonu dostajemy jeszcze moduł z głośnikiem – JBL SoundBoost 2.

I teraz tak, czy taki bundle w ogóle się opłaca? Sprawdźmy. Obecnie za smartfon musimy zapłacić około 1120 złotych (jeżeli weźmiemy pod uwagę sklep Bestcena), ale przeważnie jest to kwota na poziomie 1500 złotych (x-kom, Komputronik, Vobis, Euro). Sam moduł z głośnikiem to koszt minimum 449 złotych. Zauważyłem też, że w niektórych sklepach z elektroniką można kupić taki sam zestaw jak ten opisany powyżej w cenie 1499 złotych. Tak więc, jakby nie patrzeć i jakby nie kalkulować, oferta z Amazonu wychodzi najkorzystniej. Ktoś chętny?

Dla ścisłości, smartfon jest w kolorze szarym, ma 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

źródło zdjęcia głównego: Verizon
źródło: Amazon