Kiedyś musiało to nastąpić. Pojawienie się Oreo na LG G6 było tak nieuchronne jak szybki spadek ceny kolejnego flagowca od LG w ciągu kilku tygodni. Ale wiecie co? I dobrze, bo teraz możemy mieć dwie pieczenie na jednym ogniu – naprawdę atrakcyjny cenowo flagowiec ze świetnym aparatem, wodoodpornością i wysoką wydajnością, a do tego jeszcze z najnowszym Androidem i funkcjami. Tak, potwierdzamy, Android 8.0 Oreo dla LG G6 jest już oficjalnie dostępny!

LG G6 długo czekało w kolejce po tą ważną aktualizację, tak długo, że z wersji 8.0 Oreo zrobiło się już w niektórych smartfonach 8.1 Oreo. Przypomnę, że pierwsze doniesienia o tym, że ten smartfon jest przygotowywany pod kątem nowej wersji Androida pojawiły się już w listopadzie ubiegłego roku, więc łatwo policzyć, że jakieś pół roku temu. Testy testami, ważna jest ta oficjalna aktualizacja, która – zgodnie z tym co raportują posiadacze LG G6 – pojawiła się wczoraj, choć nie od razu była tak łatwo dostępna.

Trzy najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć o najnowszej aktualizacji to:

  • dostajemy Androida 8.0.0. Oreo
  • poziom bezpieczeństwa aktualizacji jest datowany na 1 kwietnia 2018 roku
  • aktualizacja jest dostępna oficjalnie dla wszystkich niebrandowanych modeli LG G6

Z początku nową wersję można było wrzucić tylko przez oprogramowanie LG Bridge podłączając do telefon do komputera, co też nie było łatwe i przyjemne, bo pliki pobierały się z prędkością jednego ślimaka na metr do najbliższego krawężnika. Dopiero po kilku godzinach aktualizacja wskoczyła do kanału OTA i było lepiej.

Aktualizacja wprowadza nie tylko nową wersję systemu, ale też zmiany i nowe funkcje, których jest naprawdę sporo. Można więc powiedzieć, że smartfon dostaje nowe życie, co nie zawsze jest takie oczywiste, gdy zmienia się numerek przy wersji oprogramowania. Z tych ważniejszych zmian można wymienić przede wszystkim: kategoryzację powiadomień, możliwość ukrywania przycisków systemowych, dostosowywanie ikon aplikacji do nakładki systemowej czy nieco przebudowaną sekcję ustawień.

Wszystkich, którzy jeszcze zastanawiają się nad tym czy warto kupić LG G6 przesyłam do mojej recenzji, a ci, którzy chcą sprawdzić aktualną cenę mogą to zrobić tutaj.

Dzięki Paweł za podesłanie screenów!
źródło: Tabletowo