Tak plecak od Xiaomi, dobrze przeczytaliście. I od razu odpowiadając na pytanie, nie, nie można go podłączyć do smartfonu, co pewnie niektórych z was może zaskoczyć, bo to przecież produkt od Xiaomi. Ale Xiaomi to nie tylko smartfony, komputery czy inne urządzenia, to także różnego rodzaju akcesoria. Właśnie jednym z nich jest Commuter Backpack, czyli bardzo sprytny i w miarę tani plecak dla każdego. Dlaczego sprytny? Zaraz się dowiecie. 

Głównego przeznaczenia tego plecaka można doszukać się w nazwie. Wystarczy przetłumaczyć sobie słowo Commuter i od razu wszystko staje się jasne. To nic innego jak pasażer, który przeważnie posługuje się biletem okresowym i bardzo często przemierza identyczną trasę, przykładowo z pracy do domu i odwrotnie. Ma jedną torbę lub plecak ze wszystkimi swoimi najpotrzebniejszymi szpargałami, które zawsze zabiera ze sobą. Może to być komputer lub tablet, powerbank żeby zawsze mieć trochę energii pod ręką, czytnik e-booków czy jakieś dokumenty i może jeszcze do tego parasolkę.

Commuter Backpack to plecak, do którego spokojnie wejdzie laptop z 15,6-calowym ekranem i który jednocześnie będzie dobrze zabezpieczony przez uszkodzeniem. Gwarantuje to między innymi osobna kieszonka i materiał zewnętrzny, który jest odporny na wodę i zachlapania, na przykład podczas deszczowej pogody. Plecak jest dwukomorowy, w środku ma kilka mniejszych kieszonek na akcesoria czy inne duperele, a do tego dwie boczne kieszenie, przykładowo na wspomnianą już parasolkę.

Najciekawszą funkcją plecaka jest to, że wcale tym plecakiem nie musi być. Znaczy się, może inaczej, plecakiem pozostanie, ale trochę mniejszym. Wszystko przez to, że możemy odpiąć od niego przednią część, która automatycznie zamienia się w mniejszą, całkiem gustowną torbę z paskiem na ramie. Mnie się ten pomysł bardzo podoba, bo zawsze mam problem z zabieraniem ze sobą portfela, kluczy czy jeszcze kilku mniejszych rzeczy, gdy nie mam ze sobą kurtki, bo na dworze jest taki skwar, że nawet ciężko się oddycha.

Nowy plecak od Xiaomi został wyceniony w Chinach na 249 juanów, czyli około 39 dolarów.

źródło: mydriversGizmochina