Od czasu jak zacząłem używać słuchawek Plantronics Voyager Focus UC to bardzo polubiłem tę markę. Można stwierdzić, że to były moje pierwsze „porządne” słuchawki i choć mięło już kilka lat, to nadal ich używam, prawie codziennie. Przeważnie są połączone do stacjonarki przez bluetooth i lubię je za to, że dobrze grają, są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i cholernie wygodne. Teraz moją uwagę przykuły nowe, gamingowe słuchawki RIG 500 PRO, które nie dość, że prezentują się genialnie to jeszcze mają kilka niespotykanych rozwiązań. 

Plantronics RIG 500 PRO to słuchawki dla tych graczy, którzy oczekują „więcej i lepiej”. Więcej komfortu podczas grania, więcej możliwości czy po prostu lepszego dźwięku i wykonania. Wyglądają tak jak profesjonalny, pewny sprzęt powinien wyglądać. Mają w sobie też trochę unikatowości, a w tej czarno-złotej wersji z poniższego zdjęcia prezentują się niesamowicie. Zresztą, wystarczy na nie spojrzeć:

RIG 500 PRO Hero
RIG 500 PRO Hero / fot. Plantronics

Ale wygląd to jedno, a możliwości drugie. Wiadomo, że na podstawie informacji prasowej ciężko jest coś napisać o jakości dźwięku (już ustawiam się kolejce, by to kiedyś sprawdzić), ale jest kilka innych kwestii, na które chcę zwrócić uwagę. Słuchawki mają 50-milimetrowe przetworniki zapewniając częstotliwość w zakresie 20 Hz-20 kHz, choć to raczej na nikim wrażenia nie robi, ale fajnie, że producent zastosował coś w rodzaju dwuwarstwowego materiału, który z jednej strony dobrze odcina nas od dźwięków z otoczenia, a z drugiej są przewiewne, co akurat wpływa na komfort grania.

RIG 500 PRO - Playstation
RIG 500 PRO – Playstation

Ciekawostką jest funkcja RIG Game Audio Dial, która ma związek z tym takim małym ustrojstwem doczepionym do kontrolera na powyższej grafice. To nic innego jak sprytne pokrętło do sterowania głośnością. A sprytne dlatego, że podczas rozgrywki jest łatwo dostępne, bo praktycznie mamy je od razu „pod palcami”. Jeśli chcemy się wyciszyć czy zwiększyć bądź zmniejszyć głośność to wystarczy to zrobić przy użyciu tegoż pokrętła, nawet bez konieczności odrywania wzroku od gry. Takie rozwiązanie jest dostępne w słuchawkach RIG 500 PRO HC, przeznaczanych do konsoli PS4 i Xbox One. Wersja dla PC (bez HC w nazwie) regulację dźwięku ma na przewodzie.

Ceny Plantronics RIG 500 PRO zaczynają się od 339 złotych. Najdroższa, ale też najbardziej wypasiona odsłona słuchawek kosztuje 649 złotych i nazywa się RIG 500 PRO Esports Edition. Ta wersja jest odlewana pod ciśnieniem (cokolwiek to znaczy), a pałąk i obramowanie są wykonane z metalu. Co za tym idzie, słuchawki jeszcze bardziej zyskują na wytrzymałości, choć ja mam pewne wątpliwości czy rzeczywiście warto jest wywalać na to dodatkowe trzy stówki.

Jeżeli kogoś interesuje recenzja poprzedniego modelu, czyli RIG 500 to można się z nią zapoznać tutaj.

źródło: Plantronics

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj