Być może kojarzycie firmę Withings, a raczej ich smart-zegarki pod tą samą nazwą. O jej krótkiej, ale zawiłej historii można śmiało napisać dłuższy artykuł. Ale tak w skrócie, wystartowali w 2008 roku, w tak zwanym międzyczasie dostali kilka pokaźnych dotacji na swoje działania i urządzenia, by w 2016 roku zostać przejętym przez Nokię. By było śmieszniej, Nokia nie uciągnęła nowego biznesu i kilka miesięcy temu firma wróciła do swojego pierwotnego właściciela, Érica Carreela. Z tego wszystkiego zostały jednak produkty, a przede wszystkim jeden – smartwatch Withings Activité POP, który teraz można kupić w sporo niżej cenie. 

Withings Activité POP to nie do końca taki zwykły smartwatch. To bardziej zegarek hybrydowy, który wygląda jak zwykły, elegancki, klasyczny czasomierz na rękę, ale w środku ma kilka, jak to się mówi, inteligentnych funkcji. Zegarek możemy połączyć ze smartfonami z systemem Android, które obsługują Bluetooth Low Energy, ale też iPhonami od modelu 4S w górę, iPadami i iPodami. A połączyć po to, by zegarek wibrował gdy dostaniemy powiadomienie, liczył kroki, kalorie i monitorował nasz sen. Na cyferblacie mamy dodatkową wskazówkę, która pokazuje stan naładowania baterii.

Activité POP ma tarczę o średnicy 36 milimetrów ze stali nierdzewnej, szafirowe szkło, jest odporny na wodę i waży około 35 gramów. Do działania potrzebuje jednej baterii CR2025, która wystarczy na kilka miesięcy pracy. Kiedyś na niego chorowałem, jeszcze przed tym, gdy firma była w rękach Nokii, ponownie ta „słabość” wróciła, bo aktualnie zegarek można kupić za 1/3 ceny jaka obowiązywała jeszcze kilka dni temu.

Ze świetną ofertą wyszedł niemiecki oddział Amazonu, gdzie można zdobyć zegarek Withings za 51,67 euro, co w przeliczeniu daje około 225 złotych. Co ciekawe, możemy zaoszczędzić jeszcze kilka euro-gąbek jeżeli wybierzemy niebieską wersję kolorystyczną. Nie musimy się martwić o wysyłkę, bo jest darmowa, a o szacowanym terminie wysyłki dowiemy się mailowo. Jest jeszcze wersja w kolorze „piaskowym” i różowym, ale ich cena nie jest już tak atrakcyjna. Jeżeli ktoś chce zamówić to link znajdzie w źródle.

źródło: Amazon przez Pepper