Sytuację z aktualizacjami smartfonów tego producenta można określić jednym zdaniem – Nokia robi to dobrze, a inni mogą się tylko uczuć. Android Oreo sukcesywnie pojawia się na smartfonach Nokii, a to wszystko dlatego, że smartfony są oparte na niemal czystej wersji Androida z raptem kilkoma dodatkami od producenta. Oreo swoją drogą. Już jakiś miesiąc temu pojawiła się informacja, że wszystkie smartfony Nokii dostaną Androida P. Teraz mamy odpowiedź na pytanie – Kiedy? 

Wiecie co, jak HMD Global przejęło Nokię to szczerze powiedziawszy miałem mieszanie odczucia czy wielki comeback Nokii się uda. Ale teraz, po tych wszystkich miesiącach widzę, że się myliłem – Nokia ma się dobrze, smartfonów jest coraz więcej i co najważniejsze, są coraz lepsze.  Przykładowo, taka Nokia 7 Plus to według mnie jeden z lepszych smartfonów za około 1500-1600 złotych, a opinie użytkowników, którzy już mają ten model, tylko to potwierdzają. Siłą Nokii są też regularne aktualizacje smartfonów i to użytkownicy doceniają.

Już pod koniec maja pojawiły się informacje, że Nokia ma w planach aktualizację swoich wszystkich smartfonów do najnowszego Androida P. Niezależnie czy jest to budżetowiec za równowartość zatankowanego do pełna baku w samochodzie czy flagowiec za kilka tysięcy. Teraz, dzięki poniższej wiadomości, która pochodzi z działu wsparcia produktów Nokii, dowiadujemy się, że Android P dla smartfonów pojawi się „kiedyś w sierpniu”.

Jeszcze nie jest pewne, które smartfony dostaną aktualizację jako pierwsze, ale zakładałbym, że będą to te z tego roku, czyli Nokia 7 Plus czy flagowa Nokia 8 Sirocco. Szczególnie trafne może okazać się to w przypadku tego pierwszego modelu, bo jest wśród smartfonów, które uczestniczą w testach Androida P w wersji beta. Wśród wspieranych urządzeń są też oczywiście Pixele, OnePlus 6, Oppo R15 Pro czy nawet Sony Xperia XZ2.

Powyższe informacje o sierpniowych aktualizacjach pokrywają się z doniesieniami o tym, że Google udostępni oficjalną wersję Androida P dla większej ilości urządzeń w III kwartale tego roku.

źródło: Nokia Power User