BlackBerry jest firmą, którą można porównać do fińskiej Nokii. Kanadyjczycy mieli czas kiedy wszystko, czego się dotknęli, zamieniali w złoto. Każdy smartfon był sukcesem, a telefony rozchodziły się jak świeże bułeczki, szczególnie w branży biznesowej z racji licznych udogodnień. Wszystko zmieniła jednak premiera pierwszego iPhone’a oraz powstanie Androida, co diametralnie zmieniło branżę telekomunikacyjną. Wymusiło to wiele zmian w infrastrukturze, w samej polityce największych na tamten moment graczy, co spowodowało swoiste trzęsienie ziemi, które nie wszyscy przetrwali. Nokia notowała same straty, była w różnych rękach, aż po pewnym czasie wycofała się z rynku smartfonów, by znów powrócić. BlackBerry co prawda tego nie zrobiło, lecz najlepsze czasy firma ma już za sobą, ciągle nostalgicznie wracając do dawnych wspomnień. Nie można jednak zaprzeczyć, jakoby BlackBerry nie walczyło o klienta, bo robi to cały czas. Po świetnym KEYone i niedawno zaprezentowanym KEY2, już niebawem pomoże im w tym model KEY2 Lite. 

Jak sama nazwa wskazuje, ma to być model uboższy od mającego niedawno premierę KEY2, który cechuje się całkiem ciekawą specyfikacją. Nie można jej jednak nazwać topową, ponieważ Snapdragon 660 nie należy do procesorów, które są montowane w high-endowych modelach. Bardziej kojarzy się on ze smartfonami ze średniej półki niż tymi najlepszymi na rynku. Smartfon ten zebrał przeróżne recenzje, od bardzo pochlebnych, do bardzo negatywnych. Ciężko się jednak dziwić, ponieważ produkty BlackBerry różnią się pod wieloma względami od tego, co obecnie dominuje w świecie smartfonów. Nie czerpią garściami z panujących trendów, a konsekwentnie idą po swoje, co nie każdemu musi się podobać.

Na chwilę obecną nie wiemy zbyt wiele o nadchodzącym modelu, prócz tego, że takowy najprawdopodobniej powstanie. Na twitterowym profilu Evana Blassa pojawiło się zdjęcie tylnej części smartfona. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że nie będzie to model o najwyższej jakości wykonania. Nie jest to jednak zaskakujące, bowiem dopisek Lite jednoznacznie daje nam do zrozumienia, że jest to model skierowany do mniej wymagających użytkowników.

Najprawdopodobniej premiera odbędzie się na przełomie sierpnia oraz września — niewykluczone, że na berlińskich targach IFA.

na zdjęciu głównym: BlackBerry KEY2
źródło: cnet.com