Kiedy Apple prezentowało system MacOS 10.14 Mojave, wiele osób spodziewało się rewolucji. Czegoś, co spowoduje, że Bill Gates nie będzie mógł spać po nocach. Apple jednak pozostało sobą, czyli zamiast rewolucji, zaoferowało użytkownikom ewolucję. Ciężko mówić o zawodzie, bowiem firma z Cupertino poprzez systematyczne rozwijanie własnych systemów operacyjnych zdobywa zaufanie użytkowników. Nie przechodzą oni terapii szokowej, a cały czas czują się jak u siebie”. W Mojave największym hitem okazał się dark mode, czyli tryb nocny, który nocnym jest tak naprawdę tylko z nazwy. Wiele osób, w tym ja, gdzie tylko się da, ustawia ten tryb jako domyślny, bowiem moim zdaniem jest przyjemniejszy dla oka o każdej porze — a przede wszystkim, nie oślepia po zmroku. Chciałbym więc, aby zarówno Android, jak i iOS poszły w te ślady, bowiem wybór sam w sobie jest już dużą korzyścią. Niestety, na ten moment musimy patrzeć wyłącznie na łaskę poszczególnych developerów aplikacji mobilnych, do których dołączyli Ci, odpowiedzialni za aplikację YouTube.

Jak informują użytkownicy telefonów z Androidem, u części z nich w aplikacji YouTube pojawiła się możliwość włączenia trybu ciemnego. Aby to uczynić, należy wejść w ustawienia aplikacji i przesunąć suwak przy opcji Dark theme„. Wydaje się proste, prawda? Bo takie jest, jednakże na chwilę obecną jest to możliwość dla wybranych, bowiem u większości osób opcja ta wciąż nie występuje. Wiele wskazuje więc na to, że deweloperzy testują tę opcję, a już niebawem będzie ona dostępna dla każdego — podobnie jak to jest w przeglądarce komputera czy w bliźniaczej aplikacji na iOS.

A co jeśli w YouTube nie widać „Dark theme”?

Jeżeli nie chcecie czekać, jest rozwiązanie. Grupa zapalonych użytkowników jakiś czas temu na XDA opublikowała moduł do aplikacji Magisk o nazwie YouTube Vanced. Jest to aplikacja, która ma szereg usprawnień i możliwości, pozwalających na dostosowanie jej do swoich potrzeb. Tak zwany Dark Mode to jedna z najprostszych zmian, które zostały w niej zastosowane, a ja sam nie umiem wyobrazić sobie bez niej użytkowania mojego smartfona. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat zmodyfikowanej wersji YouTube’a, to zerknijcie tutaj.

zdjęcie główne pochodzi z Pixabay
źródło: Android Police, XDA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj