Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Xiaomi Mi 8 pojawił się w internetowej ofercie sklepu RTV Euro AGD. Niestety, jak się później okazało, była to pomyłka, która poskutkowała usunięciem smartfona ze sklepu. Ślad po tym całym wydarzeniu jednak pozostał, a wraz z nim przewidywane ceny. Na tamten moment nie było jednak pewności co do finalnej kwoty, jaką trzeba będzie wydać na najnowszego flagowca od Xiaomi. Brakowało oficjalnego potwierdzenia, jednakże można było przypuszczać, że jest ono tylko kwestią czasu. Tak też się stało, bo dzisiaj wiemy ile trzeba będzie wydać na Mi 8. 

Już dzisiaj, czyli 3 sierpnia startuje w Polsce oficjalna przedsprzedaż. Smartfon będzie można nabyć w sklepach takich jak Komputronik, Mediaexpert, Mi-Home, X-kom oraz Neonet. Dla wszystkich tych, którzy zdecydują się zakupić najnowszy model Xiaomi wcześniej, przygotowana została niespodzianka. Do każdego takiego zamówienia dostarczone będą słuchawki, a konkretnie model Xiaomi Mi In-Ear Piston Pro w wersji srebrnej. Kosztują 99 złotych i mają metalową konstrukcję, więc to miły dodatek do smartfonu. Nie oznacza to jednak, że Xiaomi nie mogło postarać się nieco lepiej, by jeszcze bardziej zachęcić do zakupu. Wciąż mam w pamięci Playstation 4 dodawane do zamówienia przedpremierowego od Sony czy czytnik Kindle Paperwhite przez HTC. Niewykluczone, że bogatszy dodatek podniósłby cenę samego smartfona, jednakże z pewnością mógłby przynieść większe, marketingowe korzyści.

By zgarnąć słuchawki, trzeba będzie się pośpieszyć. Zakup oferty przedpremierowej będzie możliwy tylko do 16 sierpnia. W tym dniu rozpocznie się otwarta sprzedaż, bez żadnego gratisu. Najważniejsze są jednak nie same słuchawki dodawane do zestawu, a cena urządzenia. Za wersję 6/64 GB trzeba będzie zapłacić 2299 złotych, a bogatsza wersja z 6 GB RAM i 128 GB pamięci to koszt 2499 złotych. Warto pamiętać, że model Mi 8 nie posiada slotu na kartę microSD, dlatego też dopłata 200 złotych jest jedyną opcją na rozszerzenie pamięci wewnętrznej. Niestety, na ten moment nie wiadomo niczego na temat wprowadzenia do oficjalnej sprzedaży w Polsce bardziej budżetowego modelu SE oraz mocno wyczekiwanego Mi 8 Explorer Edition.

źródło: Mi (informacja prasowa)