Kilka dni temu przyszedł do mnie BlackBerry KEY2, co pewnie zauważyliście po tym co publikowałem na Twitterze. Mocno wyczekiwany, bo od kilku miesięcy używam KEYone’a i po prostu chciałem zobaczyć, co się zmieniło. Tak namacalnie, a nie tylko w formie suchych faktów. I jak się okazało, na początku nie było tak kolorowo jak zakładałem i z kolejnym klawiaturowcem było kilka problemów. Wygląda jednak na to, że po najnowszej aktualizacji jest już lepiej. 

Od kilku dni moim tak zwanym „daily” jest BlackBerry KEY2, więc mogę mu się przyjrzeć z każdej strony i w końcu sprawdzić jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu. Tak naprawdę to tego wpisu w ogóle nie miało być, a w zamian miały pojawić się pierwsze wrażenia. Wszystko namieszała wspomniana już aktualizacja, której gdzieś tam nieskromnie wyczekiwałem i która zaskakująco szybko się pojawiła – niecały tydzień po tym jak smartfon pojawił się na galaktycznym biurku.

Teraz tak, jeżeli chodzi o aktualizację to wcale tak mało nie zajmuje, bo prawie 500 MB i zmienia wersję oprogramowania na ABD173. Przed aktualizacją KEY2 pracował pod kontrolą wersji ABA082, co zresztą możecie zweryfikować na screenach poniżej. Z tego co do tej pory zauważyłem, poziom poprawek zabezpieczeń Google jest datowany na 1 lipca 2018 roku, więc w sumie na obecną chwilę jest najbardziej aktualny.

Ale to nie wszystko. Mam wrażenie, że smartfon działa nieco szybciej i na pewno nie jest to mylne wrażenie, bo przed aktualizacją jego działanie pozostawiało wiele do życzenia. Nie zauważyłem też, by smartfon się jakoś przegrzewał, choć przyznam szczerze, że jeszcze nie obciążyłem go tak bardzo, by to dokładnie sprawdzić. Nie ma też problemów z działaniem aplikacji, bo przykładowo, przed aktualizacją, strasznie wariował Instagram – przy próbie odpisania na jakikolwiek komentarz obraz na ekranie dziwnie „skakał”.

Aktualizacja wprowadziła też opcję Google Lens w domyślnej aplikacji aparatu, ale nie wiedzieć czemu, usunęła też tryb nagrywania filmów w 4K i 30 klatkach na sekundę. Teraz najlepszą opcją do wyboru jest 1080p i 60 kl./s, ale mam nadzieję, że przy kolejnej łatce się to zmieni.

Ja nadal testuję KEY2 i sprawdzam co się zmieniło, ale jeśli jesteście ciekawi co o aktualizacji sądzą inni użytkownicy, to możecie śledzić wątek na forum CrackBerry.