Nokia jeszcze do niedawna chyliła się ku upadkowi, ale poważne kłopoty zakończyły się z happy endem. Teraz, Nokia jest w rękach HMD Global, co w dużej mierze przyczyniło się do przetrwania firmy na rynku. Obecnie, niemalże wszystkie modele fińskiego producenta uczestniczą w programie Android One od Google, dzięki czemu działają szybko i mogą liczyć na błyskawiczne aktualizacje oprogramowania. W nowych Nokiach nie ma miejsca na toporne nakładki, bowiem firma wybrała ścieżkę współpracy z Google, na czym wyszła lepiej niż dobrze. Nie dziwi więc, że firma chce iść za ciosem, oferując zainteresowanym konsumentom jeszcze więcej. Odpowiedzią na oczekiwania najbardziej wymagających z nich ma być Nokia 9, która już niebawem trafi na rynek. 

HMD Global poinformowało, że już w najbliższy wtorek pokaże światu swojego nowego smartfona, którego określa mianem najbardziej wyczekiwanego”. Cóż to może oznaczać? Najprawdopodobniej, będzie to model prawdziwie bezkompromisowy, skierowany do wymagających użytkowników. W zależności od ceny może to być świetna alternatywa dla nowych Pixeli od Google, które wedle przecieków nie będą grzeszyć ani urodą, ani zachęcającą do zakupu ceną. Zerknijcie sami:

HMD bardzo skutecznie buduje napięcie. Oznacza to, że w sieci jest niewiele informacji dotyczących specyfikacji nadchodzącego flagowca. Wszystkie plotki są zgodne w kilku kwestiach — nowy smartfon będzie oznaczony numerem 9 i najpewniej działać będzie pod kontrolą czystego Androida, podobnie jak poprzednicy. Wiele mówi się również o ekranie, który ma mieć 5,7 cala, o nieznanej na ten moment rozdzielczości. Biorąc pod uwagę, że Nokia 8 Sirocco przy 5,5-calowym ekranie ma rozdzielczość QHD, to w tym wypadku może być podobnie. Najprawdopodobniej nie zabraknie także dwóch obiektywów – zarówno z przodu jak i z tyłu, wodoodporności oraz metalowej obudowy. Pewniakiem wydaje się procesor Snapdragon 845, który na ten moment jest najmocniejszą jednostką dostarczaną przez Qualcomma. Pojawiają się również informacje, mówiące o sporej baterii o pojemności 3800 mAh.

O tym, co z tego okaże się prawdą, przekonamy się już 21 sierpnia, bo właśnie tego dnia, nowa Nokia ma się pojawić.

źródło: Twitter przez techradar.com

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj