Jeszcze kilka lat temu, kiedy wśród polskich recenzentów zaczęły pojawiać się pierwsze egzemplarze Xiaomi sprowadzone z Chin, znacznie bardziej popularną marką było Meizu. Niestety, wraz z rosnącą konkurencją coraz ciężej było utrzymać tej firmie prym wśród azjatyckich firm produkujących smartfony. Nie oznacza to jednak, że firma przepadła, ponieważ wciąż wypuszcza na rynek ciekawe propozycje – tak jak ostatnio Meizu 16 i Meizu 16 Plus. Niestety, duża część z nich nie jest dostępna w oficjalnej polskiej dystrybucji, dlatego też wszyscy chętni zmuszeni są do zakupów w Chinach. Tego typu działania niosą ze sobą ryzyko kiepskiego wsparcia po zakupie oraz ogólnej niepewności co do jakości produktu. Meizu swoją ostatnią decyzją otworzyło się więc na nowych konsumentów, którzy będą mogli robić zakupy bez obaw.  

W ostatnich dniach na znanym i lubianym w Polsce serwisie AliExpress uruchomiony został oficjalny sklep marki Meizu. Już teraz znajduje się w nim sporo smartfonów, a co ważne — można dokonywać także zakupów przedpremierowych. Przesyłka do Polski jest darmowa, a dzięki Allianz, każdy zakup wiąże się z roczną gwarancją.

Na tę chwilę, w ofercie sklepu znajdują się smartfony takie jak:

Meizu M6T, Meizu M6 Note, Meizu M8c, Meizu M6, Meizu M6s, Meizu M5s, Meizu M5c, Meizu M5 Note, Meizu Pro 7, Meizu 15, Meizu 16

Niestety, nie zauważyłem obecności w oferowanym asortymencie sklepu żadnych akcesoriów, chociażby w postaci popularnych bezprzewodowych słuchawek z serii EP. Nie uważam tego jednak za duży problem, ponieważ są one łatwo dostępne u konkurencji, chociażby w takim GearBest. Mimo to, osobiście liczę na ciągłą rozbudowę oferty, co z pewnością pomogłoby odzyskać marce swój dawny blask.

Z ofertą sklepu można zapoznać się pod tym adresem.

źródło: AliExpress

4 KOMENTARZE

  1. Wśród telefonów za umiarkową cenę najbardziej wolę Meizu m6. To właściwie klasa światowa. Ośmiordzniowy procesor, wypasiona bateria, ładna obudowa czytelny wyraźny ekran, a jak już wspomniałem cena na kieszeń każdego.

  2. Model M6 to mój ulubiony z Meizu. Dla mnie same plusy, nawet nie ma co wyliczać. Fajny jest, ponad 5 calowy wyświetlacz. Wysoko rozdzielczość i jeszcze ma technologię zakrzywionego szkła 2.5D

  3. Ze smartfonów Meizu miałem do czynienia z trzema m6s i m6 oraz Pro7. Wszystkie trzy są w swoje klasie i kategorii bardzo dobre i generalnie powinny zaspokoić każdy, nawte najbardziej wybredny gust. To po prostu bardzo solidna robota za okazyjną cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj