Pamiętacie Lenovo Yoga Book? To jeden z ciekawszych projektów jakim może pochwalić się ten producent. W końcu który laptop, w miejscu klawiatury, ma wielki gładzik jak w tablecie graficznym? W tym roku podczas targów IFA 2018 producent zaprezentował następcę – Lenovo Yoga Book C930. Przyjrzeliśmy się bliżej sprzętowi podczas oficjalnej premiery.

W poprzedniej generacji mieliśmy do czynienia z wirtualną klawiaturą, którą w każdej chwili mogliśmy zamienić w wielki gładzik do odręcznego rysowania i pisania za pomocą specjalnego rysika. W tegorocznej Yoga Book mamy dotykowy wyświetlacz w technologii E-Ink. Jest on monochromatyczny. Oprócz wyświetlania wirtualnej klawiatury może zostać użyty jako czytnik e-booków.

Powierzchnia tego wyświetlacza to 10,8 cala – tyle samo co głównego ekranu. Wyświetlacze różnią się (oprócz technologii wykonania) również rozdzielczością. Tradycyjny, błyszczący IPS może się pochwalić rozdzielczością 2560×1600 pikseli natomiast E-Ink 1920×1080. Matryca przymocowana jest do urządzenia za pomocą zawiasu typu bransoleta – jak to bywa w przypadku najlepszych laptopów Lenovo.

Lenovo Yoga Book C930

Yoga Book C930 zasilana jest przez dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-7Y54 wspierany przez 4GB pamięci RAM. Jest to sprzęt nastawiony na mobilność, więc nie oferuje wielkiej wydajności ale z i5-tką brzmi to o wiele lepiej niż Intel Atom w poprzedniku. Bateria powinna wystarczyć na ponad 8 godzin ciągłej pracy. Na dane mamy do dyspozycji dysk SSD o pojemności do 256 GB oraz wejście na kartę micro SD (do 512 GB). Ze złączy dostajemy dwa porty USB-C. Stara Yoga była w wersji pracującej na Windows 10 i Androidzie, nowa tylko na Windowsie.

Puk, puk. Czy jest tam Yoga?

Lenovo stwierdziło, że tradycyjne otwieranie laptopa jest zbyt nudne. Zapukaj dwa razy w pokrywę wyświetlacza, a ten delikatnie się podniesie. Przyznam, że nie kojarzę żadnego innego laptopa z takim bajerem.

Podsumowując, porównywanie Lenovo Yoga Book C930 do innych laptopów nie ma większego sensu. Z racji swojej niepowtarzalnej budowy jest to jedyny tego typu przenośny sprzęt na rynku. Pytanie tylko czy podoba Wam się idea Yoga Book?

Lenovo Yoga Book C930

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj