Polityka aktualizacji urządzeń Xiaomi jest dosyć specyficzna, kiedy spojrzymy na to, w jaki sposób podchodzą do tego konkurenci. Poprzez swoje działania, firma chce jakby zaakcentować swoją odrębność, co poniekąd jest dużą korzyścią dla użytkowników. To właśnie dlatego, nawet kilkuletnie telefony otrzymają lada moment najnowszą wersję nakładki MIUI. Tak, nakładki – nie systemu, ponieważ Xiaomi w sprawny sposób rozgranicza te dwa elementy, nie pozostawiając użytkowników na lodzie. Aktualizacja do MIUI 10 jest tego doskonałym przykładem.

Niewiele osób wie, ale Xiaomi swoją przygodę z rynkiem mobilnym wcale nie rozpoczęło od smartfonów czy tabletów. Pierwszym dziełem deweloperów chińskiej marki była nakładka MIUI, która początkowo była tworzona na telefony innych producentów. Z biegiem czasu postanowiono jednak stworzyć coś autorskiego i rozwijać ją na własnym gruncie – dlatego też w 2011 roku zaprezentowano model Mi 1, prostoplastę obecnego flagowego modelu Xiaomi Mi 8.

Teraz, najnowszą wersją systemu na urządzeniach Xiaomi jest MIUI 10. Opiera się ona na różnych jądrach systemu Android, w zależności od konkretnego modelu, który będzie bądź został już zaktualizowany. W ostatnich dniach aktualizacja w wersji China Stable trafiła na modele takie jak Redmi Note 5 Pro, Xiaomi Mi 8 SE, Mi MIX 2 oraz Mi Note 3. Oznacza to mniej więcej tyle, że udostępnienie finalnej wersji systemu w wersji globalnej zbliża się wielkimi krokami.

Jeżeli więc jesteś posiadaczem któregoś z tych modeli, sprawdź aplikację „Aktualizacje”, ponieważ niewykluczone, że ma ona dla Ciebie miłą niespodziankę. Najnowsza wersja nakładki przynosi kilka ważnych zmian, także wizualnych, które zostały przejęte całkiem dobrze przez fanów marki.

3 KOMENTARZE

  1. Testuję ta wersję od jakiegoś czasu na Xiaomi RN4X i szczerze mogę powiedzieć, że szału nie ma. Oprócz jeszcze większego upodobnienia do IOS różnic na + nie dostrzegam. Jedynie ci mnie zdenerwowało, to zepsuli aplikacje pogody. Wcześniej była ładniejsza i wyświetlają więcej szczegółów, a teraz czasami nawet nie chce zaktualizować informacji

      • Jeśli chodzi o baterię, to nie zauważyłem różnicy. Aplikacje w tle są przechowywane chyba troszkę dłużej. Jakiś różnic w wygodzie użytkowania nie zauważyłem. Ogólnie mam wrażenie, że na tym urządzeniu ta aktualizacja to tylko kosmetyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj