Sony na IFA 2018 ponownie zaskoczyło, bo Xperia XZ3 zadebiutowała od razu z Androidem 9.0 Pie i zapewne będzie też jednym z pierwszych smartfonów, który z tą wersją systemu zadebiutuje w sprzedaży. Najnowszego Androida mogą też wypatrywać użytkowników smartfonów od Huawei. Chińczycy zapowiedzieli już oficjalnie nowe EMUI 9.0 oparte na Androidzie Pie i uruchomili beta testy. Można się zapisać.

W tym tekście ważne są tak naprawdę dwie rzeczy – które smartfony mogą wziąć udział w testach i jak się do takich testów zgłosić. Można powiedzieć, że pierwsza kwestia jest już prawie jasna, bo wystarczy spojrzeć na tytuł tego wpisu. Na obecną chwilę jest 7 modeli smartfonów od Huawei i Honor, na których można sprawdzić co oferuje najnowsze EMUI z Androidem Pie. Obok Huawei Mate 10 i Mate 10 Pro oraz Huawei P20 i P20 Pro są też trzy Honory: Honor 10, Honor View 10 i Honor Play, którego już testujemy.

EMUI 9.0 – jakie zmiany?

W EMUI 9.0 będą wszystkie nowości, które wprowadza Android 9.0 Pie, ale oczywiście to nie tylko, bo Huawei w nowej nakładce dołoży też coś od siebie. Zmiany w Pie to przede wszystkim optymalizacja baterii i programów działających w tle, lepsze, bardziej przydatne powiadomienia, udoskonalenia w aparacie (m. in. używanie przedniego i tylnego aparatu jednocześnie) czy natywne wsparcie dla HDR i obsługi gestami.

Nowa nakładka od Huawei została przebudowana wizualnie, zmienił się wygląd całego interfejsu i sadząc po poniższych screenach, są to zmiany na lepsze. Interfejs wydaje się przyjemniejszy, prostszy i „poukładany”. Będzie też obsługa gestami, co usprawni nawigowanie po systemie czy coś w rodzaju menadżera haseł z opcją auto-uzupełniania. EMUI 9.0 wprowadzi też wsparcie dla GPU Turbo 2.0, co ma zwiększyć wydajność w grach.

Jak zapisać się na testy EMUI 9.0?

Nie jest to trudne, ale trzeba wiedzieć co zrobić po kolei. Po pierwsze, wchodzimy na stronę Friendly User Test, którą przygotował Huawei. Najlepiej jest to zrobić z pozycji telefonu, bo trzeba pobrać aplikację w formie pliku apk i od razu ją zainstalować. Jak już mamy aplikację to uruchamiamy ją, akceptujemy warunki i logujemy się danymi z Huawei ID (jeśli nie mamy konta Huawei to trzeba je założyć). Żeby przyłączyć się do testów wystarczy potem przełączyć się na zakładkę Personal, kliknąć na Join Project i wybrać odpowiednią pozycję.

Gdy dołączymy do projektu, informacja o aktualizacji zostanie do nas wysłana automatycznie. Nie doszukałem się jednak informacji w takim czasie.

Aktualizacja:

Jak informują użytkownicy, póki co beta testy nowej nakładki i Androida Pie nie są dostępne dla Polski – w projektach nic się nie wyświetla. Być może Polska jest wyłączona z testów albo możliwość dołączenia do projektu pojawi się wkrótce.

https://twitter.com/Kapsologicznie/status/1036739261280731142

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj