W ostatnich 2-3 latach rynek smartfonów bardzo się zmienił, w dużej mierze dzięki producentom takim jak Huawei, Honor czy Xiaomi. Marki te zmusiły innych producentów do większej konkurencji na polu cenowym, z racji swojego świetnego stosunku ceny do jakości. Wciąż na rynku pozostały jednak firmy wierne swojej polityce cenowej, które w moim mniemaniu idą w zaparte. Oczywiste jest, że mowa o Apple, choć także ono otworzyło się na użytkowników o nieco mniej zasobnym portfelu, poprzez model SE. Wśród producentów skupiających się na Androidzie, w podobnej sytuacji swoich zwolenników stawia Sony. Ceny idą w górę, a nadchodząca Xperia XZ3 zdaje się podtrzymywać ten trend.

Obecnie w Berlinie odbywają się technologiczne targi IFA 2018, gdzie można zapoznać się z najnowszymi urządzeniami wszystkich liczących się na rynku producentów. My również mamy tam swojego wysłannika, w postaci mojego redakcyjnego kolegi Krzyśka, który kilka dni temu przekazał nam swoje wrażenia odnośnie wspomnianej Xperii XZ3. Nowa propozycja japońskiej firmy bardzo mu się spodobała, jednakże nie jestem pewien, czy tak samo będzie z ceną.

Niemiecki Amazon włączył wspomniany model do swojej oferty, co wiązało się z koniecznością wycenienia smartfona. Cena wyniosła 799 euro, co przy obecnym kursie Revolut przeliczamy na około 3430 złotych. Na jej bazie możemy przewidywać, czego możemy spodziewać się w Polsce.

Sony Xperia XZ3 w ofercie Amazonu
Sony Xperia XZ3 w ofercie Amazonu

Osobiście chciałbym liczyć na cenę 3399 złotych, choć już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że w oczach producentów jesteśmy uważani za Europę Zachodnią, dlatego też cena może być po prostu wyższa. Mam jednak nadzieję, że polska oferta przedsprzedażowa zaoferuje jakieś ciekawe gratisy,  które zrekompensują w większym stopniu tak duży wydatek. W przypadku Amazonu, dodawana jest karta o pojemności 64 GB, którą w Polsce możemy kupić za ok. 200-270 złotych.

zdjęcie główne pochodzi z: Blog Sony Mobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj