Xiaomi ma w swojej ofercie wiele smartfonów, wśród których niemalże każdy znajdzie coś dla siebie. Są smartfony budżetowe, jak i te zaliczające się do high-endów. Wśród nich są mniejsze, jak i większe rozmiarowo. Do tej ostatniej grupy zaliczają się przede wszystkim telefony z serii Mi MIX i Mi Max, których wyświetlacze mają przekątne nawet powyżej 6 cali. Kilka miesięcy temu do sprzedaży wkroczył model Mi MIX 2S, który przyjął się na rynku bardzo pozytywnie. Po części wpływ na to miał jego unikatowy design, który wyróżniał go na tle innych modeli kopiujących wizualne rozwiązania z iPhone X. Nie dziwi więc, że Xiaomi pracuje już nad jego następcą, czyli Mi MIX 3, który będzie jeszcze lepszym urządzeniem niż jego poprzednik.

W sieci ukazało się jedno z pierwszych zdjęć, przedstawiających smartfon Mi MIX 3, a także wideo ukazujące rozwiązanie rodem z Nokii N95. Mimo, że jest to wyłącznie jedno zdjęcie, mówi ono nam całkiem sporo o tym, czego możemy się spodziewać. Przyznam szczerze, że osobiście jako użytkownik Mi MIX 2S, jestem pozytywnie zaskoczony wizualnymi zmianami na przednim panelu.

Xiaomi Mi MIX 3
Xiaomi Mi MIX 3 / fot. Android Police

Przede wszystkim, postanowiono zastosować  patent z telefonów takich jak OPPO, a więc wysuwany panel z frontowym aparatem, choć w sposób manualny. Rozwiązanie to jest o niebo lepsze od tego, które zostało wykorzystane w poprzedniku. W Mi MIX 2 czy 2S wykonać tzw. „selfie” jestem zmuszony obracać telefon, a samo odblokowywanie telefonu twarzą nie jest tak praktyczne, jak w telefonach z „notchem”. Jeżeli design Mi MIX 3 nie ulegnie zmianie do czasu jego premiery, możemy mówić o prawdziwie bezramkowym smartfonie.

Najciekawsze na zamieszczonej w sieci fotografii, jest jednak ikonka sygnalizująca połączenie 5G. Bez wątpienia będzie to ważna wiadomość dla użytkowników intensywnie korzystających z sieci mobilnej. Co prawda w Polsce infrastruktura 5G nie jest jeszcze obecna, jednakże wykorzystywanie najnowszych technologicznych rozwiązań w urządzeniach mobilnych zawsze jest sporą zaletą.

Data premiery nowego bezramkowca od chińskiej firmy nie jest jeszcze znana, lecz mówi się już o następnym miesiącu, co byłoby dosyć zaskakujące, zważywszy na niedawną, marcową premierę poprzednika.

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi MIX 2S

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj