Taśmy produkcyjne w fabrykach Xiaomi nigdy nie mają taryfy ulgowej, a tak przynajmniej może się wydawać, kiedy co najmniej raz na tydzień możemy przeczytać o kolejnych przeciekach dotyczących nadchodzących, nowych modeli. Ich liczba w ofercie Xiaomi może powodować ból głowy i czasami ciężko mi zrozumieć, jaki Xiaomi ma w tym cel. Dopóki jednak firma wywiązuje się ze zobowiązań wobec użytkowników i na bieżąco aktualizuje wszystkie z nich do nowych wersji systemów operacyjnych, można uznać, że nie ma w tym nic złego. Wiele wskazuje na to, że do dużej rodziny Xiaomi już niebawem dołączy kolejny model, który może okazać się ciekawym średnio-półkowym urządzeniem dla osób lubiących kompromisy. Mowa o Xiaomi Mi 8 Youth.

Decyzja o wypuszczeniu na rynek modelu Youth może być nieco dziwna, z racji obecności w sprzedaży modelu Mi 8 SE, który jest uboższą wersją normalnej wersji popularnej Xiaomi Mi 8. Według części specyfikacji, która ukazała się w sieci, Xiaomi Mi 8 Youth będzie czymś pomiędzy tymi dwoma modelami. Niewykluczone, że trafi on wiec na europejskie rynki, biorąc pod uwagę, że model SE jest obecnie dostępny wyłącznie w Azji.

Specyfikacja Xiaomi Mi 8 Youth
Specyfikacja Xiaomi Mi 8 Youth / fot. Weibo

Xiaomi Mi 8 Youth ma działać pod kontrolą Snapdragona 710, który będzie wsparty przez 6 GB pamięci RAM. Nie jest jednak wykluczone, że na rynek trafi także wersja z 4 GB, której cena będzie delikatnie niższa. Zastosowany ekran ma 6,26 cala, co może zwiastować wykorzystanie popularnego ostatnio notcha. Rozdzielczość ekranu to z kolei 2280 x 1080 pikseli. Za zdjęcia będzie odpowiedzialny 12-megapikselowy aparat na tylnej części urządzenia oraz dodatkowy 24 MP znajdujący się z przodu. Całość jest zasilana baterią o pojemności 3350 mAh.

Przewidywana cena ma oscylować na w Chinach w okolicy 1100 złotych. Czy okaże się to prawdą, dowiemy się najpewniej już niedługo.

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi 8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj