Microsoft kilka tygodni temu pokazał nowego Surface Go. Bez jakiejś większej pompy, bez wielkiego wydarzenia, po prostu pojawiła się informacja prasowa i tyle. Ja mogłem go zobaczyć na tegorocznej edycji targów IFA w Berlinie i podzieliłem się z wami moimi pierwszymi wrażeniami. Jak można spekulować, to wcale nie musi być ostatni Surface w tym roku, bo Microsoft zapowiedział już październikową konferencję.

Od ponad roku korzystam z Surface Pro 4 i powiedziałem sobie, że zmienię go dopiero za 2 lub 3 lata, gdy chociaż trochę się „zestarzeje”. Wyszło zatem to, że Surface’a Pro z 2017 roku pominąłem i z wypiekami na twarzy czekałem na kolejny model. Chciałbym, by na zbliżającej się konferencji Microsoft pokazał nowego Surface’a, ale pewnie tak się nie stanie, bo według mnie, jest na to za wcześnie.

Microsoft Surface Pro (2017)
Microsoft Surface Pro (2017)

Surface Pro 4 pojawił się w październiku 2015 roku, a obecny Surface Pro miał swoją premierę w 2017 roku. Wychodzą zatem dwa lata różnicy, więc następca Surface’a powinien pojawić się dopiero w 2019 roku. Zresztą, tak byłoby najrozsądniej, bo obecne generacje dostępne w sprzedaży są jeszcze w pełni wystarczające. Mimo tego, zagraniczne media podają, że na konferencji możemy się spodziewać nie tylko nowego Surface’a, ale być może też odświeżonej wersji Surface Studio nowego Surface Laptop czy nawet kolejnej generacji Microsoft Surface Book 3. W końcu po coś robi się dużą konferencję.

Spekulacje spekulacjami i jak to się mówi – pożyjemy, zobaczymy. Jeśli ktoś jest zainteresowany konferencją to ta odbędzie się 4 października o godzinie 16:00 czasu lokalnego, czyli o 11:00 czasu polskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj