Bez dwóch zdań, Xiaomi Mi Band 3 to najpopularniejsza opaska aktywności aktualnie dostępna w sprzedaży. Ludzie masowo zamawiali ją z Chin, ale myślę, że często będą też ją kupować w Polsce, bo w końcu pojawiła się w oficjalnej dystrybucji i to w akceptowalnej cenie. Sprzedaż jest tak wysoka, że pojawił się Mi Band 3w specjalnej wersji, której… nie będziemy mogli kupić. Dlaczego?

Mi Band 3 jest bardzo funkcjonalnym smartbandem i mimo tego, że dokładność pomiarów nie jest idealna to i tak to najpopularniejsze tego typu urządzenie. Wszystko za sprawą ceny. Od około 80 złotych, gdy trafiły na chińską promocję do 149 złotych jeśli weźmiemy pod uwagę polską dystrybucję i 24-miesięczną gwarancję.

Specjalna, limitowana wersja kryje się pod nazwą Xiaomi Mi Band 3 Commemorative Edition, co w wolnym tłumaczeniu można określić jako wersje pamiątkową lub jubileuszową. Pojawiła się z okazji przekroczenia 50 milionów sprzedanych opasek Xiaomi. Takiego wariantu niestety nie będzie można nabyć drogą kupna (no chyba, że jakiś Janusz ją jakimś cudem dostanie i sprzeda), ale będzie można wygrać… o ile będziemy mieć sporo szczęścia.

Wszystko przez to, że będzie tylko 666 sztuk, które zostaną rozlosowane wśród użytkowników. Jak? Tego jeszcze nie wiemy, ale w najbliższym dniach powinny pojawić się szczegóły.

Pamiątkowy Xiaomi Mi Band 3 jest w wersji z NFC i ma czerwony pasek, na którym będzie widniał unikalny numer (np. No. 001). Poza tym, opaska będzie oferowała identyczne funkcje co standardowy Mi Band 3. „Losowanie” odbędzie się 19 września.