Do najpopularniejszego dyskontu spożywczego w Polsce – portugalskiej sieci marketów Biedronka w końcu zawitał BLIK. Od dziś, tj. 17 września 2018 roku na zakupy możemy się wybrać tylko z telefonem i zapłacić za nie przy użyciu aplikacji mobilnej naszego banku.

Czym jest BLIK?

BLIK jest najpopularniejszą metodą płatności bezgotówkowej z wykorzystaniem smartfona w Polsce. W swojej ofercie ma go 13 największych banków i jest obsługiwany przez większość terminali płatniczych na terenie całego kraju. Co odróżnia BLIK od innych znanych metod płatności takich jak Google Play czy Apple Pay to fakt, że nasz smartfon nie musi posiadać chip’a NFC. Jedyne czego nam potrzeba, aby płacić BLIK’iem w sklepach to aplikacja naszego banku oraz aktywne połączenie z Internetem.

Jak płacić BLIKiem?

  1. Przy kasie podczas momentu, w którym mamy zapłacić za nasze zakupy informujemy kasjera, że chcemy zapłacić BLIKiem.
  2. Wyciągamy nasz telefon, logujemy się do aplikacji banku po czym klikamy w ikonkę BLIKa.
  3. Na ekranie pojawi się jednorazowy 6-cyfrowy unikalny kod, którego ważność wynosi dwie minuty od momentu jego wygenerowania.
  4. Kod ten wpisujemy na terminalu płatniczym i zatwierdzamy zielonym przyciskiem dokładnie tak jak ma to w przypadku płatności kartą.
  5. Następnie na ekranie naszego telefonu pojawi się informacja w stylu: „Biedronka przy ulicy Iksińskiej 3/4. Kwota płatności 30 zł. Czy zaakceptować?”.
  6. Wystarczy kliknąć „OK”, a po chwili na terminalu i ekranie naszego telefonu pojawi się informacja, że transakcja została zrealizowana.

Cała operacja trwa kilkanaście sekund. Pełna wygoda i kontrola.

BLIK w Biedronce
BLIK w Biedronce

Dodatkowe zalety BLIKa

Niewątpliwe BLIK jest wygodnym narzędziem wspomagającym bezpieczeństwo płatności elektronicznych. Dzięki niemu możemy zapomnieć zabrać portfela i nadal zrobić zakupy. Ponadto dzięki BLIKowi realizujemy natychmiastowe przelewy przy wykorzystaniu samego numeru telefonu odbiorcy jeżeli ten również jest klientem banku, który obsługuje BLIKa. Oznacza to, że podczas wypadu do knajpy z przyjaciółmi natychmiast zrobimy zrzutkę, a płatność może dokonać jedna osoba. Podobnie możemy zasilić awaryjne członka rodziny, gdy braknie mu kilku złotych na wycieczce lub w… Biedronce. Co więcej, w większości bankomatów nie zapłacimy prowizji od wpłat i wypłat gotówki, ponieważ eliminujemy wtedy z obiegu użycie kart płatniczych i prowizje ich wystawców. Kwestia ewentualnych prowizji od korzystania z bankomatów zależna jest jednak od naszego banku i warto zerknąć w umowę.

BLIKiem do Biedronki zatem! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj