Zauważyłem, że w ostatnim czasie pojawiło się kilka tanich i dobrze zapowiadających się laptopów. I nie mam tutaj na myśli czołowych firm, które znamy z półek w polskich elektromarketach. Chodzi mi o te mniej znane albo przez niektórych w ogóle nieznane firmy, głównie z chińskiego runku. Ostatnio pisałem o Chuwi SurBook SE, a teraz wspomnę o Jumper EZbook X1. Cóż to takiego?

Wspomniany Chuwi wyglądał jak Matebook od Huawei, a najnowszy Jumper to już taki trochę Lenovo z serii Yoga. Wszystko dlatego, że ekran laptopa można obrócić o 360 stopni, a sam sprzęt używać w kilku trybach np. w formie większego tabletu czy tak zwanego namiotu. W żadnej z możliwych pozycji nie powinniśmy zatkać głośników, bo znajdują się one na krawędziach.

Jumper EZBook X1
Jumper EZBook X1

Jumper EZbook X1 to wszechstronny laptop do codziennych zadań, które nie wymagają jakiejś super wysokiej mocy obliczeniowej. Trzeba go rozpatrywać jako mobilny sprzęt do edycji dokumentów, tworzenia raportów, pisania tekstów, przeglądania sieci czy prostej obróbki grafiki. Wszystko przez to, że sercem laptopa jest procesor Intel Celeron N4100 – 4-rdzeniowa jednostka, która potrafi się „rozkręcić” do 2,4 GHz.

Dalsza specyfikacja wskazuje na 4 GB pamięci RAM DDR4L i łącznie 128 GB przestrzeni na dane: 64 GB w formie pamięci eMMC i 64 GB jako dysk SSD (zapewne na złączu M.2). Szkoda tylko, że system Windows 10 jest zainstalowany na tym pierwszym. Laptop ma 11,6-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD, oczywiście, ze względu na funkcje, dotykowy.

Jumper EZBook X1
Jumper EZBook X1

Wspomniałem, że laptop jest bardzo mobilny, a potwierdzeniem tego jest jego waga – dokładnie 1,025 kg (choć niektóre źródła podają, że jest to 970 gramów). Nie miałem go jeszcze w rękach, więc nie jestem w stanie napisać, z jakiego materiału jest wykonana obudowa, ale intuicja podpowiada mi, że jest to tworzywo sztuczne. W laptopie udało się zmieścić kilka portów jak USB typu C (służy też do ładowania), microUSB, microHDMI, slot na kartę microSD i mini jack 3,5 mm.

Ile trzeba zapłacić za Jumper EZBook X1?

Niezbyt dużo, jeżeli weźmiemy pod uwagę aktualną cenę w promocji. Laptopa można dorwać za 259,99 dolarów, czyli około 956 złotych. Nieźle, biorąc pod uwagę to, że to wszystkie koszty przy zakupie – wysyłka z opcją EU Priority Line jest bezpłatna, a sprzęt powinien do nas dotrzeć w 2-3 tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj