Do tej pory Google miało dwa głośniki z asystentem. No dobra, ogólnie były trzy, ale specjalnie nie wspomniałem o Google Home Max, bo tylko ten nie jest dostępny w Polsce. Kiedyś, zaskakująco, w ofercie x-komu pojawił się pierwszy Google Home, a teraz widzę, że bez problemu można też kupić Google Home mini. Oby podobnie było z Google Home Hub, bo zapowiada się bardzo ciekawe.

To jeszcze nic oficjalnego, ale jeden z zagranicznych serwisów dotarł do kilku informacji o najnowszym głośniku z Google Assistant. Po pierwsze, ma nazywać się Google Home Hub i być bezpośrednią odpowiedzią na podobne rozwiązanie od Amazonu – Amazon Echo Show. Po drugie, to będzie coś więcej niż tylko głośnik, bo pierwszy raz w takim urządzeniu pojawi się wyświetlacz.

Google Home Hub

I właśnie przez ten dotykowy, 7-calowy wyświetlacz (rozdzielczość jeszcze nie jest znana, ale strzelam, że będzie to Full HD), głośnik wygląda trochę tak jak większy tablet przytwierdzony do grubej podstawki. Ale jest w tym metoda, bo przynajmniej będziemy w stanie zauważyć wszystkie wyświetlane na nim informacje (i usłyszeć, rzecz jasna) w nieco prostszej, czytelniejszej formie.

Google Home Hub/ fot. mysmartprice
Google Home Hub/ fot. mysmartprice

Możemy zauważyć, że wygląd głośnika jest podobny do poprzednich modeli, gdzie mamy tworzywo sztuczne i trochę materiału, a całość jest bardzo minimalistyczna. Google Home Hub będzie łączył się z siecią przez Wi-Fi (co ważne, Wi-Fi jest dwuzakresowe), ale będzie miał też Bluetooth i przyciski z tyłu. Jeden z nich to przełącznik, który wyłącza bądź włącza mikrofon (nasłuch), a ten widoczny po lewej stronie to najpewniej przycisk od głośności.

Premiera nowego głośnika odbędzie się zapewne podczas prezentacji nowych Pixeli, czyli 9 października.

Nie znamy ceny, daty rozpoczęcia sprzedaży ani tego, czy w ogóle Google Home Hub trafi kiedyś do Polski. Nieoficjalnie pewnie tak, ale mnie bardziej chodzi o oficjalną dystrybucję, tym bardziej, że Asystent Google już niebawem ma zagościć w naszym kraju z obsługą języka polskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj