Smartfony i tablety bardzo szybko się rozwijają, w wyniku czego ich wydajność jest coraz większa. Dzięki temu, deweloperzy aplikacji mają bardzo wiele możliwości. W ten sposób powstają coraz bardziej wymagające gry i aplikacje, które są w stanie zadowolić nawet tych najbardziej zagorzałych zwolenników wirtualnej rozrywki. Korzystają z tego wszystkie strony, zaczynając od graczy, przez twórców aplikacji jak i producentów, którzy częściej tworzą urządzenia dla graczy. Pamiętajcie o Razer Phone, Red Magic, Black Shark czy Pocophone F1? Nie inaczej chce postąpić Nokia, która już niebawem pokaże swój pierwszy gamingowy smartfon.

Dowiedzieliśmy się o tym dosyć przypadkowo, dzięki małej gafie zarządzających twitterowym profilem indyjskiego oddziału Nokii. To właśnie tam ukazała się zapowiedź smartfona z hashtagiem #GameOn, co łatwo pozwala odgadnąć, kto będzie grupą docelową nadchodzącego smartfona.

Gamingowy smartfon Nokia
Gamingowy smartfon Nokia / fot. Twitter

Niestety, po niespełna godzinie tweet został usunięty, lecz w Internecie nic nie ginie. Stąd też ten zrzut ekranu, który widzicie powyżej.

Na chwilę obecną nie wiemy zbyt wiele o nowym smartfonie od Nokii, jednakże tego typu przeciek może sugerować, że premiera będzie już niebawem. Wydaje się, że gamingowe smartfony wracają do łask, pomimo bardzo trudnych początków. Wszyscy pamiętamy Xperię Play, która mimo ciekawego zamysłu okazała się porażką. Obecnie producenci zdają się wyciągać więcej wniosków z porażek, by przerodzić je w sukces. Miejmy nadzieję, że Nokia ze swoim bagażem doświadczeń dokona tego samego.

na zdjęciu głównym: Nokia 8 Sirocco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj