Android obecnie jest wszędzie. Często, pomysły jego implementacji bywają co najmniej dziwne, lecz mimo to nie jest to przeszkodą dla producentów. Dzięki temu, na rynku mamy już lodówki, pralki czy samochody wyposażone w system Android. Jednych jest mniej, drugich więcej, jednakże jeśli ktoś bardzo chce, może bez większych problemów kupić takie urządzenie do własnego domu. Nie inaczej jest z aparatami, choć tutaj tak naprawdę liczą się dwie firmy – Canon, Nikon i długo, długo nic. Tak przynajmniej do tematu podchodzą tradycjonaliści. Osoby bardziej otwarte na wszelakie nowości, mogą zainteresować się innymi, równie znanymi markami, które nie boją się odważnych decyzji. Wszystko dzięki Zeiss ZX1. 

Zeiss to popularna niemiecka firma działająca w szeroko pojętym przemyśle optycznym. Niedawno zaprezentowała ona swój pierwszy kompaktowy model Zeiss ZX1, który kompaktowym jest tylko z nazwy. Jego wymiary (142×93×46 mm) wcale nie należą do najmniejszych, choć cech charakterystycznych tenże aparat ma jeszcze więcej.

Model ZX1 jest interesujący z mojego punktu widzenia przede wszystkim pod kątem oprogramowania. Aparat działa pod kontrolą specjalnie zmodyfikowanego na ten cel Androida, który daje sporo możliwości.

Zeiss ZX1
Zeiss ZX1 / fot. Zeiss

Jedną z ciekawszych opcji tego oprogramowania jest integracja z mobilną wersją Lightrooma, co pozwala na szybką edycję fotografii tuż po jej zrobieniu, z wykorzystaniem dotykowego 4,3-calowego ekranu o rozdzielczości HD. Interesujące jest też to w jaki sposób producent podejdzie do kwestii aktualizacji oprogramowania oraz jądra systemu.

Zeiss ZX1
Zeiss ZX1 / fot. Zeiss

Aparat trafi do sprzedaży dopiero w 2019 roku, więc będzie jeszcze dużo czasu, aby uzbierać na niego pieniądze. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to tanie urządzenie, między innymi poprzez wykorzystane rozwiązania. Szacuje się, że za aparat trzeba będzie zapłacić kilkanaście tysięcy złotych.

Z pełną specyfikacją urządzenia można zapoznać się na stronie producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj