Firmę RHA bardzo lubię i zaliczam ją do tych najlepszych w swojej branży. Szczególnie po chwilach spędzonych z RHA CL2 Planar na tegorocznych targach IFA. W skrócie? Coś niesamowitego. Brytyjczycy właśnie pokazali kolejne słuchawki, które można nazwać „całkowicie bezprzewodowymi”. Nazywają się RHA TrueConnect.

Może nie każdy zauważył, ale na rynku słuchawek też się sporo dzieje. Teraz na topie są słuchawki bezprzewodowe bez żadnych przewodów czy nawet pałąków na szyję. Po prostu, wkładamy dwie „pchełki” do uszu i przez kilka godzin możemy cieszyć się muzyką. To jest cholernie wygodne, bo nie mamy plątaniny kabli, ale trzeba się naprawdę postarać, by takie słuchawki były dobre, a przede wszystkim praktyczne.

RHA TrueConnect
RHA TrueConnect / fot. RHA

Mówi się, że RHA TrueConnect to takie AirPodsy, ale stworzone dla Androida. O tym pewnie przekonam się jak tylko je przetestuję, ale póki co, opierając się na danych producenta, słuchawki zapowiadają się bardzo dobrze.

Przede wszystkim mają 5-milimetrowe przetworniki i pasmo przenoszenia od 16 Hz do 18 kHz. Mają Bluetooth w wersji 5.0, co na pewno poprawi jakość i stabilność połączenia, a także są odporne na zachlapania, deszcz czy pot dzięki IPX5. Mnie jednak najbardziej zaciekawiła długość pracy na baterii dochodząca do 25 godzin. Pamiętajcie jednak, że jest to wyniki podawany razem z zapasową energią zmagazynowaną w pudełeczku ochronnym (wkładamy tam słuchawki i je ładujemy). Słuchawki bez „ładowarki” wytrzymają około 5 godzin, co i tak jest dobrym wynikiem.

RHA TrueConnect
RHA TrueConnect / fot. RHA

Słuchawki bardzo szybko naładujemy, bo wystarczy 15 minut, by wskaźnik baterii pokazał około 50%. Powyżej tej wartości TrueConnect ładują się wolnej i do pełni działania będą dopiero po jednej godzinie i 40 minutach.

RHA TrueConnect prezentują się dobrze, są w kolorze czarnym i na pierwszy rzut oka wyglądają na produkt z wyższej półki. Ciekaw jestem bardzo czy rzeczywiście wytrzymałyby takie wygibasy jak wyżej na zdjęciu. Szczerze, wątpię, bo to jest największa bolączka tego typu słuchawek., ale być może te mnie w tej kwestii zaskoczą.

RHA TrueConnect
RHA TrueConnect / fot. RHA

Słuchawkami możemy sterować za pomocą dotykowych przycisków i głosu. Mają też coś w rodzaju specjalnie zaprojektowanej anteny, tak by zachować najwyższą jakość połączeń głosowych.

RHA TrueConnect zostały wycenione za 759,00 złotych i z tego co można zobaczyć na oficjalnej stronie producenta, wysyłka zamówień ma rozpocząć się 18 października. Mamy 3 lata gwarancji i wygodne końcówki Comply w zestawie.

Jeżeli kogoś interesuje temat słuchawek to przetestowaliśmy już model RHA MA750i i jego bezprzewodową wersję RHA MA750 Wireless. W tej kwestii ostatnio odezwał się Microsoft i pokazał światu Surface Headphones.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj