Zbliża się konferencja Google, na której ma pojawić się kilka nowych urządzeń. Tak naprawdę wszystko ma kręcić się wokół nowych smartfonów Pixel, ale po dotychczasowych, wręcz absurdalnych przeciekach, nie sądzę, by ktokolwiek na poważnie je traktował. Okazuje się, że zobaczymy też tablet, a dokładniej Google Pixel Slate z systemem Chrome OS. Spoko, tylko zastanawiam się czy w czasach naprawdę świetnych propozycji jak Surface Pro z Windowsem, tablet z systemem od Google będzie miał jakiś sens?

Będzie, ale według mnie tylko pod jednym warunkiem. Jeżeli potwierdzą się doniesienia o tym, że będzie to tablet z tak zwanym „dual OS”, czyli dwoma systemami operacyjnymi – Chrome OS i możliwością przełączenia się na Windows 10. Byłoby to genialne rozwiązanie, bo krótko mówiąc, Windows byłby do pracy, a Chrome OS do rozrywki (choć zakładam, że tego drugiego w ogóle bym wtedy nie używał).

O tablecie Google Pixel Slate jeszcze niewiele wiadomo, poza tym, co można „wyczytać” z zamieszczonych tutaj grafik. I oby tak zostało, bo konferencja jest 9. października, więc fajnie byłoby, gdyby jednak był jakiś element zaskoczenia. Tablet ma mieć ekran w proporcjach 3:2 (podobnie jak Surface od Microsoftu), ale nie wiemy jeszcze jaką będzie miał rozdzielczość. Rzecz jasna, ekran będzie dotykowy i będzie obsługiwał rysik, podobny do tego jaki był przy Pixelbook Laptop.

Google Pixel Slate
Google Pixel Slate / fot. MySmartPrice

Na grafice można doszukać się też głośników stereo po bokach ekranu, przedniego i tylnego aparatu czy USB type C na krawędzi.

Wygląda na to, że Google chce, by nowy Pixel Slate miał zapędy biznesowe i był w stanie zastąpić nam komputer. Z samym Chrome OS na pewno się to nie uda, ale z Windowsem szansa by była. Szczególnie, że razem z tabletem ma pojawić się też etui z klawiaturą i touchpadem. Klawisze będą okrągłe i sądząc po oznaczeniach, ze skrótami do funkcji z Chrome OS.

Klawiatura do Google Pixel Slate
Klawiatura do Google Pixel Slate / fot. MySmartPrice

Co zatem zobaczymy na konferencji Google? Obok smartfonów Pixel 3 i Pixel 3 XL oraz wyżej opisanego tabletu Pixel Slate ma pojawić się też głośnik Google Home Hub z 7-calowym ekranem, a także nowa wersja Chromecasta z wbudowanym Bluetooth i mikrofonem.

Mam też nadzieję, że w końcu pojawią się konkretne informacje o tym, kiedy w Polsce ruszy oficjalnie asystent Google. Czekamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj