Z jednej strony cieszyłem się, że w końcu BlackBerry KEYone dostał aktualizację do Androida Oreo, ale z drugiej – z czego tu się cieszyć skoro w kolejce do nowszej wersji, czyli Androida Pie ustawia się coraz więcej smartfonów? Po takich modelach jak Essential Phone, OnePlus 6 czy Pixelach od Google przyszedł czas na Sony Xperia XZ2.

Przyznam, że trochę zaskakująco, ale w sumie to nie pierwszy raz kiedy Sony sprawia niespodziankę w przypadku Androida. Od kilku generacji podczas prezentacji swoich flagowców zawsze wypuszczała je z najnowszą, możliwą wersją systemu. Było tak w przypadku Xperii XZ2, która zadebiutowała z Androidem 8.0 Oreo i niedawno było podobnie z Xperią XZ3, która od razu dostała Androida 9.0 Pie.

Skoro Pie jest już na najnowszym modelu, to normalną koleją rzeczy jest, że zostanie też wydany na poprzednika. I tak też się stało. Jak informują zagraniczne media, proces aktualizacji Sony Xperii XZ2 do najnowszego Androida właśnie się rozpoczął, a potwierdzeniem tych wieści są poniższe screeny:

Co wiemy o aktualizacji? Przede wszystkim to, że nie wszyscy od razu dostaną nową wersję, więc jeśli jeszcze jej nie macie, to warto sprawdzić ją ręcznie lub poczekać kilka dni. Wraz z Androidem Pie wprowadzono też najświeższe łatki bezpieczeństwa z października 2018 roku, więc tym samym Xperia XZ2 wkracza do grona tych najbardziej aktualnych smartfonów. Aktualizacja waży trochę ponad 1 GB.

Macie już? Sprawdzaliście aktualizację?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj