Jeszcze kilka lat temu niewiele osób spośród nas było w stanie sobie wyobrazić wyjście z domu bez odtwarzacza muzyki. Początkowo używano walkmanów, które z biegiem czasu przekształciły się w nieco wygodniejsze, choć większe discmany. I wtedy pojawiły się one, odtwarzacze mp3, bez problemu mieszczące się w kieszeni. Pokochaliśmy je wszyscy, bo poprawiały komfort słuchania muzyki. Niestety, na przestrzeni lat gdzieś odeszły wyparte przez smartfony, sprawiając też, że ucierpiały na tym iPody od Apple, włącznie z tym najmniejszym – Shuffle. Wiele wskazuje na to, że pojawiła się dla niego nowa, bardzo ciekawa alternatywa. 

Mowa o odtwarzaczu Mighty Vibe, który swój początek miał na Kickstarterze. Tam wywołał nie małą furorę, bowiem w zamierzeniu miał być łącznikiem między muzycznym światem popularnego dzisiaj streamingu, a wymaganej przez nas mobilności. Można powiedzieć, że chyba się udało, bo właśnie ten malutki odtwarzacz zadebiutował na rynku. Ma kilka ciekawych cech, o których warto wspomnieć.

Mighty Vibe
Mighty Vibe / fot. bemighty.com

Przede wszystkim pozwala pobierać ulubione kawałki i playlisty prosto ze Spotify w formie offline. Dzięki temu, że nie jest wymagany dostęp do sieci, możemy zabrać naszą ulubioną muzykę gdzie tylko chcemy. W góry, nad morze czy gdziekolwiek indziej – ograniczenia i limity nie obowiązują nas, chciałoby się rzec.

Prócz tego, Mighty Vibe został ulepszony względem poprzednika między innymi o lepszą baterię lecz nie tylko, bo popracowano także nad połączeniem Bluetooth, które obecnie ma być po prostu lepsze. Oczywiście zmieniono także wygląd zewnętrzny, który jest dosyć ciekawy, choć oczywiście nie dla wszystkich będzie tym wymarzonym. Synchronizacja utworów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej w tym celu aplikacji na smartfony, która w przypadku Androida działa od wersji 5.0 Lollipop wzwyż.

Mighty Vibe
Mighty Vibe / fot. Android Central

Co ważne, do prawidłowego działania odtwarzacza i wykorzystania jego wszystkich funkcji, wymagane jest konto Spotify Premium, ale to chyba oczywiste. Warto wspomnieć o pamięci wewnętrznej, która wynosi 8 GB i daje możliwość przechowywania około 1000 utworów muzycznych.

Mighty Vibe
Mighty Vibe / fot. bemighty.com

Cena? 85,99 dolarów, lecz przynajmniej dzisiaj po zapisaniu się do newslettera można uzyskać dodatkowe 5 dolarów zniżki w oficjalnym sklepie internetowym. Daje to 300 złotych + ewentualny koszt przesyłki na terytorium Polski.

Czy warto? Ciężko powiedzieć, bo zapewne w tej cenie można znaleźć coś, co zagwarantuje lepszą jakość muzyki, jednakże jest to kwestia priorytetów, którymi się kierujemy. Niezależnie od tego, śmiało można powiedzieć, że Mighty Vibe to bardzo przyjemny powiew świeżości, który może odnieść sukces.

1 KOMENTARZ

  1. Jak 3 lata temu usłyszałem o tym po raz pierwszy to byłem mocno podjarany, ale obecnie to tylko kolejne urządzenie o którym trzeba będzie pamiętać aby podłączyć do ładowarki. Bardziej miałoby to sens gdyby wyszło w formie smartwatcha albo opaski dostosowanej pod Spotify.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj