Apple to jedna z firm, która niemalże wszystko czego się dotknie, zamienia w sukces. Ale jest kilka wyjątków. Nie każdy z produktów dostępnych w ofercie firmy z Cupertino jest idealny, ponieważ mają one sporo mniej lub bardziej irytujących wad. Z reguły zostałyby one uznane za mało istotne, jednakże tysiące wydane na nowy telefon wymagają, by sprzęt był dopracowany pod każdym względem. Wygląda na to, że przynajmniej iPhone XS oraz iPhone XR do takich nie należą, choć ma się to zmienić wraz z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania. 

Mowa o #BeautyGate, które wyszło na jaw niedługo po oficjalnej premierze najnowszej generacji iPhonów. Upiększają one zdjęcia wykonywane przednim aparatem w wyniku czego nie wyglądają one realistycznie. Widać to szczególnie przy popularnych selfie. Oczywiście, każdy z nas chciałby czuć się piękniejszy, jednakże robienie tego na siłę nie spodobało się sporej grupie użytkowników, którzy nabyli nowego iPhone’a.

Do tej pory Apple nabierało wody w usta i nie potwierdzało problemu, lecz jednocześnie nie padły żadne słowa zaprzeczenia. Dzisiaj zostało to jednak potwierdzone przez redakcję serwisu The Verge.

Problem ma zostać naprawiony wraz z nadchodzącą aktualizacją do iOS 12.1 dla iPhonów XR i Xs. Z racji tego, że oprogramowanie to jest już w fazie publicznej bety, wydanie aktualizacji dla wszystkich jest najpewniej kwestią kilku dni.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj