Wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy w branży VOD. Jeszcze do niedawna królowało Apple wraz ze swoim iTunes, gdzie w prosty sposób można było wypożyczyć film na jednorazowy seans bądź zakupić go na dłużej. Podobną usługę, choć nieco później, zaoferowało Google za sprawą Google Movies. Obecnie obie te usługi zostały zadeptane przez serwisy takie jak Netflix czy HBO GO, gdzie za miesięczną opłatą abonamentową zyskujemy nielimitowany dostęp do seriali oraz różnego rodzaju produkcji filmowych. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej opłacalne, co nie zmienia jednak faktu, że zarówno Apple jak i Google wciąż rozwijają swoje usługi, dzielnie walcząc na polu bitwy.

Google zdecydowało się na aktualizację filmów do jakości 4K bez jakichkolwiek kosztów dla użytkowników.

Oczywiście nie oznacza to, że każdy film będzie dostępny w rozdzielczości 4K, ponieważ głównej mierze, zmiana ta dotyczy starszych produkcji. Wszystko zależy od producentów – jeżeli takowe wersje zostały bądź zostaną zrealizowane, Google dołączy je do swojej oferty, co zostało zapowiedziane oficjalne w dniu wczorajszym.

W ofercie Google Movies dostępnych jest wiele filmów, które wciąż są dostępne co najwyżej w jakości HD, a to w dzisiejszych czasach bywa nieco frustrujące. Ekrany w smartfonach i tabletach stają się coraz lepsze, znacznie więcej osób niż kiedyś ma telewizory 4K, wiec głupio byłoby nie wykorzystywać tego sprzętu i możliwości.

Aplikacja Google Filmy powinna być domyślnie w waszym smartfonie, jeżeli jednak jej nie macie, można ją pobrać z Google Play.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj