Nie da się ukryć, że dzieci, które urodziły się w ostatnich latach mają znacznie więcej rozrywki niż aniżeli my mieliśmy w czasach swojego dzieciństwa. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ wynika to głównie z rozwoju techniki. Czy to dobrze? Z jednej strony tak, ponieważ dzieciaki od najmłodszych lat mogą uczyć się przez zabawę wielu przydatnych rzeczy. Na rynku dostępne są już programowalne zabawki, które w przyszłości mogą znaleźć się na biurku dorosłego już programisty i wzbudzać sentyment do czasów młodości. Jest jednak również druga strona medalu, która niepokoi znacznie bardziej. Szeroki dostęp do Internetu, smartfony i tablety w kieszeniach rozleniwiają. Często rodzice dają swoim podopiecznym urządzenia mobilne dla zabicia ich czasu, ciekawości czy pytań. Jest to smutne i niebezpieczne, o ile nie robi się tego z głową. 

Z pomocą przychodzi YouTube Kids, które nareszcie zyskało polskie treści, po nieco ponad trzech latach od debiutu w sieci. Osobiście muszę przyznać, że serwis z treściami wideo od Google to jeden z moich ulubionych zakątków w sieci. Czyha w nim jednak wiele niebezpieczeństw w postaci kanałów, które z pewnością nie są przeznaczone dla młodych widzów, jak i takie, które teoretycznie są, ale nie życzyłbym sobie, by moje dziecko kiedyś takowe oglądało. Nie będę już nawet szerzej wspominać o patostreamach, bo szkoda na to mojego i waszego czasu. W każdym razie, YouTube Kids to świetna idea, a właściwie narzędzie przydatne rodzicom.

Serwis ten dostępny jest w postaci aplikacji na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Bez problemu można więc je zainstalować na tablecie bądź smartfonie. YouTube Kids zostało stworzone z myślą o najmłodszych, dlatego znajdują się tam głównie treści edukacyjne, zaprezentowane w przyjazny, wręcz bajkowy dla dziecka sposób. Treści przygotowane przez partnerów mają swoje kategorie, do których rodzic może ograniczyć dostęp, jeżeli stwierdzi, że dziecko jest jeszcze zbyt małe, bądź po prostu ma jakieś inne powody. Wewnątrz aplikacji znajduje się wiele ułatwień dla kontroli rodzicielskiej, które warto wypróbować na własnym urządzeniu.

Poniżej możecie pobrać aplikację na swoje urządzenie:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj