Quick Charge to technologia szybkiego ładowania od firmy Qualcomm, ale to już zapewne wszyscy wiecie. Obecnie najlepszymi parametrami może pochwalić się Quick Charge 4 i 4+, które w zasadzie nie różnią się niczym, ale już pojawiły się informacje o kolejnej generacji. Co zatem przyniesie Quick Charge 5?

Wszystkie wersje technologii Quick Charge zostały konkretnie opisane choćby na Wikipedii. Widać czym się różnią, w jakich układach występują i z jaką maksymalną mocą mogą ładować urządzenia. Nie ma tam jeszcze informacji o Quick Charge 5, bo te dopiero się pojawiają, a wszystkie szczegóły poznamy zapewne przy premierze Snapdragona 855.

W przypadku najnowszej wersji trzeba wiedzieć o dwóch rzeczach – technologia wspiera szybkie ładowanie do 32 W i bezprzewodowe ładowanie do 15 W.

Ja do tej pory miałem styczność tylko z Quick Charge 3.0, czyli technologią, która aktualnie jest najczęściej wykorzystywana i najbardziej popularna. Nie tylko w smartfonach, ale przede wszystkim ładowarkach – szczerze, to jeszcze nie natknąłem się na adapter sieciowy czy ładowarkę biurkową, która dysponowałaby Quick Chargem wyższym niż 3.0.

U mnie na biurku leży 5-portowa ładowarka Aukey PA-T15 z jednym złączem QC 3.0 i używam jej praktycznie codziennie do ładowania elektroniki. Mam ją już prawie rok i nie zanosi się, by w najbliższym czasie to się zmieniło. Quick Charge 5 to raczej tylko ciekawostka i tak trzeba to traktować. Zanim na dobre wejdzie do użytku to minie jeszcze kilkanaście miesięcy albo i więcej.

Premiera układu Snapdragon 855 najpewniej odbędzie się jeszcze w tym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj