OnePlus to jest jednak zuch firma. Słucha użytkowników jak żaden inny producent sprzętu, nie spowalnia swoich urządzeń i nie przedłuża sztucznie aktualizacji dla starszych modeli, tylko dlatego, by nachapać się ze sprzedaży tego najnowszego. Takie mam wrażenie patrząc na to, co się ostatnio dzieje. Raptem kilka dni temu pisaliśmy o tym, że pojawi się aktualizacja wprowadzająca nowości z OnePlusa 6T, a dzisiaj sam mogę potwierdzić, że tak się właśnie dzieje.

Informacja o nadchodzącej aktualizacji pojawiła się na chwilę po premierze modelu 6T i ja od kilku dni namiętnie sprawdzałem jej dostępność na poprzednim flagowcu, czyli OnePlusie 6. Wiedziałem, że minie 2-3 dni zanim nowa wersja oprogramowania pojawi się na wszystkich egzemplarzach i trzeba jeszcze chwilę poczekać. W końcu się doczekałem i mogę potwierdzić, że każdy kto używa OnePlusa 6 może już go zaktualizować do OxygenOS 9.0.2. Poniżej potwierdzenie:

Co się zmieniło i co nowego się pojawiło? Nowy OxygenOS mam raptem od kilkudziesięciu minut, ale od razu po kilku ruchach w interfejsie można zauważyć zmiany i zweryfikować je z listą, która widnieje w dzienniku aktualizacji. Po pierwsze – nowe, jeszcze płynniejsze animacje, które możecie zobaczyć na poniższym gifie. Wyglądają przyjemnie, ale mam wrażenie, że gdzieś już podobne widziałem 🙂

Widać też zupełnie nową sekcję informacji o telefonie, która teraz jest znacznie czytelniejsza i w której pojawiła się grafika z OnePlusem 6. Nie muszę pisać, że smartfon działa jak rakieta i to jest w nim najlepsze. Nie ma czekania, nie ma przywiechy, po prostu robi to co chcemy. Aaaa i teraz łatki bezpieczeństwa są z listopada 2018 roku, więc najbardziej aktualne jakie mogą być.

Zapewne jeszcze mniejsze lub większe smaczki znajdę w oprogramowaniu, ale na to potrzeba czasu, tak samo jak w przypadku przetestowania nowego trybu nocnego i opcji Studio Lighting. Ale już teraz zauważyłem, że w trybie portretowym, wszelkie źródła światła w kadrze, takie jak np. lampy oświetleniowe, mogą być w formie kółek, serduszek albo gwiazdek. Ciekawy efekt do sprawdzenia. Być może zrobię osobny artykuł z kilkoma fotograficznymi próbkami.

A wy macie już aktualizację? Jeżeli wam coś wpadnie w oko to dajcie znać.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj