Xiaomi Mi MIX 3 to nie rewolucja, ale ewolucja. Czy w dobrą stronę? Na to pytanie odpowiedzą pewnie dopiero recenzenci, lecz na papierze telefon może się podobać, nawet pomimo nieco uszczuplonej baterii. Przede wszystkim ulepszono całkiem niezły już aparat, poprzez implementację nowych algorytmów i poprawek w oprogramowaniu. Sumarycznie doprowadziło to do powstania między innymi trybu Night Scene, który jest odpowiednikiem pixelowego Night Sight. Dzięki dłuższemu czasowi naświetlania oraz ogólnemu ulepszeniu algorytmów, zdjęcia wykonywane wieczorową porą, bądź po zmroku zyskują na jakości. Co ważne, już niebawem przekonają się o tym posiadacze dwóch innych modeli od Xiaomi, które w naszym kraju są bardzo popularne. 

Mowa o modelu Xiaomi Mi 8 oraz Xiaomi Mi MIX 2s, które otrzymają ulepszony tryb nocny w nadchodzących aktualizacjach. Zarówno jeden jak i drugi jest dostępny oficjalnie w polskiej dystrybucji, a Ci bardziej oszczędni mogą kupić je na chińskich portalach w świetnych pieniądzach, szczególnie teraz kiedy mamy okres ciekawych promocji z okazji Dnia Singla.

Na razie nic nie wiadomo, czy tryb trafi do całej serii Mi 8 czy wyłącznie do standardowego wariantu. Na moje oko, kwestią czasu jest implementacja trybu Night Scene dla większości modeli, a więc również dla Xiaomi Mi 8 SE, Mi 8 Lite czy Mi 8 Pro oraz Mi 8 Explorer Edition.

Według doniesień wprost z XDA, tryb ten zostanie udostępniony dla użytkowników w najnowszej chińskiej becie oprogramowania MIUI 10. Dopiero po testach zostanie zaimplementowany w globalnych wersjach oprogramowania. Tym bardziej niecierpliwym zalecam zainteresować się tak zwanymi custom romami opartymi o nakładkę Xiaomi. Jak znam życie, społeczność deweloperska zaimplementuje Night Scene szybciej aniżeli chciałoby tego chiński producent.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj