Największą bolączką systemu Android nieustannie jest jego fragmentacja. Znaczy to mniej więcej tyle, że wciąż nie udało się wyeliminować problemu braku wsparcia oprogramowania przez dłuższy czas, szczególnie dla telefonów z niższego pułapu cenowego. W efekcie, na comiesięcznie publikowanych raportach przez Google widnieją systemy takie jak Lollipop czy KitKat, które mimo premiery kilka lat temu, wciąż mają swoje udziały na rynku. Jest jednak kilku producentów, którzy starają się dbać o swoich użytkowników od początku do końca, a jednym z nich bez wątpienia jest OnePlus.

Firma ta zdecydowała się wypuścić aktualizację do Androida Pie na piątkę urządzeń, począwszy od OnePlus 3, do OnePlusa 6. Do tego grona nie wliczam najnowszego dziecka firmy – modelu OnePlus 6T, bowiem on wszedł na rynek już z najnowszą dostępną wersją oprogramowania. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju ewenement w świecie Androida, w którym tak naprawdę tylko Google wraz z OnePlusem wypełnia poprawnie swoje zobowiązania wobec swoich klientów. Do tego grona można zaliczyć także Xiaomi, jednakże w tym przypadku można wspomnieć wyłącznie o nakładce, pomijając jądro systemu.

Aktualizacja do Androida Pie trafiła już na OnePlusa 6 i wygląda na to, że już niebawem do tego zacnego grona dołączą także użytkownicy modelu OnePlus 5 oraz OnePlus 5T. Wszystko dlatego, że ruszyły już oficjalne beta testy nowego oprogramowania dla chińskich użytkowników, które powinny zakończyć się w ciągu dwóch, trzech tygodni.

W mojej opinii, jeszcze w bieżącym roku możliwe jest wydanie oczekiwanej aktualizacji dla wszystkich użytkowników. W kolejce wciąż czekają modele OnePlus 3 oraz 3T, jednakże oni muszą uzbroić się w cierpliwość.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj