Jednym z głównych kryteriów przy wyborze nowego smartfona bez wątpienia jest aparat. Może nie dla wszystkich, ale spora część osób uważa to za bardzo istotny czynnik. Z tego względu, często przed zakupem rozglądamy się za recenzjami na YouTube, bądź innych zakątkach internetu, które odpowiedzą nam na szereg pytań znajdujących się w naszej głowie. Bywa, że po przeczytaniu kilku bezpośrednio po sobie mamy taki mętlik w głowie, że nie wiemy na co się zdecydować. Wtedy z pomocą przychodzą porównania, które są skondensowaną dawką wiedzy. 

Znany amerykański youtuber technologiczny @MKBHD zdecydował się ułatwić nieco swoim widzom dokonanie wyboru w oparciu o kryterium aparatu. Zrobił to w nieco niekonwencjonalny sposób, bo najlepszy fotograficzny smartfon został wybrany w „ślepym” teście, opartym o głosy widzów na Twitterze oraz Instagramie. Głosujący nie wiedzieli na jaki smartfon głosują, co pomogło usunąć pewne stereotypy znajdujące się w podświadomości wielu z nas. Być może właśnie dzięki temu finalny ranking tak bardzo zaskakuje.

Oczywiście wokół powstałego porównania jest nieco kontrowersji. Główny zarzut jest taki, że przeprowadzenie porównania na Twitterze i Instagramie spłyciło je, pozbywając fotografie wielu szczegółów poprzez kompresje wyżej wymienionych serwisów. Znacznie lepiej byłoby dokonać jej na oryginalnych plikach, ale jest to cięższe do realizacji i z zapewne zaangażowałaby się mniejsza ilość głosujących. Finalnie wyszło co wyszło i w sumie i tak raczej nie ma na co narzekać.

Jedną z największych niespodzianek rankingu jest miejsce taniego flagowca od Xiaomi – modelu Pocophone F1.

Smartfon ten doszedł do samego finału, gdzie z kretesem poległ w konfrontacji z Huawei Mate 20 Pro. Nie mniej jednak pokonanie po drodze iPhone X, Note 9 oraz Hydrogen od RED jest dużym osiągnięciem dla tak budżetowego telefonu. Przypomnę, że jego oficjalna cena w Polsce to 1499 złotych, a bywa też tak, że w chińskich sklepach można zbliżyć się bliżej tysiąca.

Po więcej szczegółów z przeprowadzonego porównania zapraszam do wyżej ulokowanego wideo, gdzie sami będziecie mogli sprawdzić, czy wasza opinia zgadza się z głosem tłumu.