Od czasu wprowadzenia na rynek Android Auto oraz Apple CarPlay minęło już trochę czasu. Platformy te nie osiągnęły spektakularnego sukcesu, jednakże krok po kroku są rozbudowywane, będąc jeszcze bardziej użytecznymi dla zwykłych użytkowników. Rzekłbym jednak, że wciąż są jedynie wersjami „lite” swoich pełnoprawnych systemów operacyjnych jak Android i iOS. Być może taka była konieczność dopasowania ich do bezpiecznego użytkowania w samochodzie, jednakże król bezpieczeństwa na drogach – Volvo, wciąż preferuje zwykłego Androida. 

Być może zamiast „wciąż” powinienem użyć „dopiero”, bowiem jak do tej pory w większości samochodów szwedzkiej do niedawna firmy był implementowany autorski system infotainment. Swego rodzaju przełamaniem ma być model Polestar 2, który w 2020 roku wkroczy na rynek. Będzie to pierwszy model Volvo z pełnoprawnym Androidem na pokładzie.

Volvo Polestar 2
Volvo Polestar 2 / fot. motorauthority.com

Mimo to jestem przekonany, że będzie on się czymś różnić od tego co widzimy na ekranach naszych smartfonów i tabletów. Konieczne będzie zastosowanie przyjaznej oku i użytkowaniu nakładki oraz implementacji kilku autorskich rozwiązań, które będą przydatne w samochodzie. Nie mniej jednak najpewniej użytkownicy będą mieć dostęp do Google Play, a więc również do wielu przydatnych aplikacji w czasie podróży.

Osobiście jestem bardzo ciekawy tego, co zaprezentuje Volvo wraz z nowym Polestarem. Nie tylko dlatego, że lubię tę markę, ale po prostu jestem geekiem, więc bardzo chciałbym poznać wizję Androida według Volvo. Niestety nie będzie mi dane, bo mój portfel jest jeszcze zbyt chudy.

 

na zdjęciu głównym: koncept Polestar 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj