Jalibreak jeszcze 3-4 lata temu był potężnym wybawieniem dla wielu użytkowników iOS. Nie da się ukryć, że system od Apple jest bardziej ograniczony aniżeli Android, który daje znacznie więcej wolności swoim użytkownikom. Nieco większe zamknięcie platformy mobilnej od Apple ma też swoje plusy, ponieważ użytkownicy są w mniejszym stopniu narażeni na ataki na ich dane, ponieważ system można uznać za lepiej zabezpieczony. Mimo to, część użytkowników świadomie rezygnowało z bezpieczeństwa na korzyść większych możliwości i instalowało Cydię.

Wspomniany program był źródłem wszystkich „tweaków” przygotowanych przez społeczność iOS. Potrafiły one znacznie zwiększyć funkcjonalność iOS w różnych aspektach. Większość z nich była darmowa, jednakże zdarzały się również płatne mody, które pozwalały zarobić na przysłowiowy chleb ich deweloperom. Obecnie nie jest to już możliwe, bowiem postanowiono usunąć z Cydii opcję dokonywania płatności, m.in. w trosce o większe bezpieczeństwo. Głównym powodem takiej decyzji okazały się być jednak wysokie koszty utrzymania tejże usługi.

Cydia lata swojej świetności ma już za sobą. Te najlepsze były za czasów iOS 6-7 kiedy to iOS był mocno ograniczony, będąc obiektem „podśmiechujków” ze strony użytkowników Androida. Obecnie różnica między systemami nie jest już taka duża, bowiem system od Apple poszedł jeszcze mocniej w dobrą stronę. Między innymi przez to Cydia jest na wymarciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj