Kiedyś sceptycznie podchodziłem do tej firmy, ale z biegiem czasu coraz bardziej się do niej przekonywałem. Od absurdalnych zaproszeń do zakupu do smartfonów, po które ustawiają się kilkusetmetrowe kolejki. OnePlus kolejny raz pokazuje swoją siłę i udostępnia aktualizację do dwóch poprzednich flagowców: OnePlus 5 i OnePlus 5T. Tak, aktualizację do Androida 9.0 Pie.

Na początku listopada pisałem, że Android Pie trafił do OnePlusa 6, a razem z tą aktualizacją pojawiły się wszystkie nowości z OnePlusa 6T. Nie tak dawno swoją premierę miał OnePlus 6T w wersji McLaren, który – co jest raczej oczywiste – Androida 9.0 miał już „out of the box”. Teraz do grupy smartfonów z najnowszym Androidem dołączają dwa starsze flagowe modele.

OnePlus informuje na swojej stronie, że Android 9.0 Pie, a raczej OxygenOS 9.0.0, który zawiera nowego Androida, został udostępniony dla OnePlusa 5 i OnePlusa 5T – dwóch nadal bardzo popularnych smartfonach. Jak zwykle, aktualizacja pojawia się stopniowo i ponoć zmiana VPN już niewiele daje, ale mamy potwierdzenie od jednego z użytkowników Polsce, że nowa wersja pojawiła się już na OnePlusie 5T.

Sami zerknijcie:

Android 9.0 Pie dla OnePlus 5T
Android 9.0 Pie dla OnePlus 5T / fot. Twitter (@foxpl1)

Jakie zmiany wprowadzono w nowym OxygenOS? Te najważniejsze można wyczytać z powyższego rzutu ekranu i widać, że pokrywają się z tym co w aktualizacji dostał OnePlus 6. Mamy zatem nowy wygląd interfejsu, łatki bezpieczeństwa datowane na grudzień 2018 roku czy też nowe gesty nawigacyjne. Te ostatnie są dostępne tylko dla modelu 5T, a to dlatego, że w porównaniu do zwykłej Piątki, ma ekran o wyższych proporcjach i brak przycisku z czytnikiem pod ekranem. Mnie podoba się też dodanie funkcji Google Lens w aparacie, ale zastanawiam się czy jest też tryb Studio Lighting.

Jeżeli nie macie jeszcze aktualizacji to musicie co jakiś czas sprawdzać jej dostępność. Jak wspomniałem wyżej, nowa wersja udostępniana jest falami i minie kilka dni zanim trafi do wszystkich egzemplarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj